WP Rocket 3.18.2-alpha - en to nb_NO translation catalogue (765 entries)

en:  %1$sWP Rocket %2$s%3$s is available. %4$sLearn more%5$s about the updates and enhancements of this major version. You need an active license to use them on your website, don’t miss out! %6$sRenew Now%5$s
nb_NO:  %1$sWP Rocket %2$s%3$s er tilgjengelig. %4$sFinn ut mer%5$s om oppdateringene og forbedringene i denne store versjonen. Du trenger en aktiv lisens for å bruke dem på nettsiden din, ikke gå glipp av det! %6$sForny nå%5$s

en: %1$d %2$s optimized.
nb_NO: %1$d %2$s optimalisert.

en: %1$s %2$s requires at least PHP %3$s to function properly. To use this version, please ask your web host how to upgrade your server to PHP %3$s or higher. If you are not able to upgrade, you can rollback to the previous version by using the button below.
nb_NO: %1$s %2$s krever minst PHP %3$s å fungere riktig. For å bruke denne versjonen, vennligst spør webhosten din om hvordan du oppgraderer serveren din til PHP %3$s eller høyere. Hvis du ikke kan oppgradere, kan du gå tilbake til forrige versjon ved å bruke knappen nedenfor.

en: %1$s Minification is currently activated in <strong>Autoptimize</strong>. If you want to use %2$s’s minification, disable this option in Autoptimize.
nb_NO: %1$s Minification er for øyeblikket aktivert i <strong>Autoptimize</strong>. Hvis du vil bruke %2$ss Minification, deaktiver dette alternativet i Autoptimize.

en: %1$s Minification is currently activated in <strong>Autoptimize</strong>. If you want to use %2$s’s minification, disable those options in Autoptimize.
nb_NO: %1$s Minification er for øyeblikket aktivert i <strong>Autoptimize</strong>. Hvis du vil bruke %2$ss Minification, deaktiver disse alternativene i Autoptimize.

en: %1$s is good to go! %2$sTest your load time%4$s, or visit your %3$ssettings%4$s.
nb_NO: %1$s er i klar til bruk! %2$sTest lastetiden din%4$s, eller gå til %3$sinnstillingene%4$s dine.

en: %1$s%2$l Add-on%3$s is currently enabled. Configuration of the CDN settings is not required for %2$l to work on your site. | %1$s%2$l Add-ons%3$s are currently enabled. Configuration of the CDN settings is not required for %2$l to work on your site.
nb_NO[0]: %1$s%2$l Add-on%3$s er aktivert for øyeblikket. Konfigurasjon av CDN-innstillingene er ikke nødvendig for at %2$l skal fungere på nettstedet ditt.
nb_NO[1]: %1$s%2$l Tillegg%3$s er for øyeblikket aktiver. Konfigurering av CDN-innstillingene er ikke nødvendig for at %2$l skal fungere på nettsiden din.

en: %1$s%2$s%3$stutorial%4$s
nb_NO: %1$s%2$s%3$sveiledning%4$s

en: %1$s: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. %2$sGo to permalinks settings%3$s
nb_NO: %1$s: En tilpasset permalenkestruktur er nødvendig for at pluginen skal fungere riktig. %2$sGå til permalenke-innstillinger%3$s

en: %1$s: Cloudflare's HTTP/2 Server Push is incompatible with the features of Remove Unused CSS and Combine CSS files. We strongly recommend disabling it.
nb_NO: %1$s: Cloudflares HTTP/2 Server Push er inkompatibel med funksjonene til Fjern ubrukt CSS- og Kombiner CSS-filer. Vi anbefaler på det sterkeste å deaktivere den.

en: %1$s: Could not create the %2$s table in the database which is necessary for the Remove Unused CSS feature to work. Please check our %3$sdocumentation%4$s.
nb_NO: %1$s: Kunne ikke opprette %2$s-tabellen i databasen som er nødvendig for at funksjonen Fjern ubrukt CSS skal fungere. Vennligst sjekk %3$sdokumentasjonen%4$s vår.

en: %1$s: Critical images and Lazy Render data was cleared!
nb_NO: %1$s: Critical images og Lazy Render-data ble tømt!

en: %1$s: Please wait %2$s seconds. The Remove Unused CSS service is processing your pages, the plugin is optimizing LCP and the images above the fold.
nb_NO: %1$s: Vent %2$s sekunder. Tjenesten Fjern ubrukt CSS behandler sidene dine, pluginen optimaliserer LCP og bildene over den synlige delen av nettsiden.

en: %1$s: The LCP element has been optimized, and the images above the fold were excluded from lazyload. The Used CSS of your homepage has been processed.
    			 WP Rocket will continue to generate Used CSS for up to %2$s URLs per %3$s second(s).
nb_NO: %1$s: LCP-elementet er optimalisert, og bildene over den synlige delen av nettsiden ble ekskludert fra lazyload. Brukt CSS på  nettsiden din er behandlet.
    			 WP Rocket vil fortsette å generere brukt CSS for opptil %2$s URL-er per %3$s sekund(er).

en: %1$s: The preload service is now active. After the initial preload it will continue to cache all your pages whenever they are purged. No further action is needed.
nb_NO: %1$s: Forhåndsinnlastingstjenesten er nå aktiv. Etter den første forhåndsinnlastingen vil den fortsette å cache alle sidene dine hver gang de blir tømt. Ingen videre handling er nødvendig.

en: %1$s: Used CSS cache cleared!
nb_NO: %1$s: Brukt CSS-cache tømt!

en: %1$sCache for query strings%2$s enables you to force caching for specific GET parameters.
nb_NO: %1$sCache for spørringsstrenger%2$s gjør det mulig å tvinge caching for spesifikke GET-parametere.

en: %1$sCompress%2$s all your images in one click
nb_NO: %1$sKomprimer%2$s alle bildene dine med ett klikk

en: %1$sConvert%2$s images to WebP and Avif
nb_NO: %1$sKonverter%2$s bilder til WebP og Avif

en: %1$sDelete the file%2$s.
nb_NO: %1$sSlett filen%2$s.

en: %1$sDownload the file%2$s.
nb_NO: %1$sLast ned filen%2$s.

en: %1$sFree plan%2$s includes 20MB/month (around 200 images)
nb_NO: %1$sGratis pakken%2$s inkluderer 20 MB/måned (ca. 200 bilder)

en: %1$sInstall Imagify, the Easiest WordPress Image Optimizer%2$s
nb_NO: %1$sInstaller Imagify, den enkleste WordPress bildeoptimaliseringen%2$s

en: %1$sMore Info%2$s
nb_NO: %1$sMer info%2$s

en: %1$sN.B.%2$s: Upgrading your license does not change your expiration date
nb_NO: %1$sNB.%2$s: Oppgradering av lisensen endrer ikke utløpsdatoen

en: %1$sNote:%2$s None of these options will be applied if this post has been excluded from cache in the global cache settings.
nb_NO: %1$sMerk:%2$s Ingen av disse alternativene vil bli brukt hvis dette innlegget er ekskludert fra cache i de globale cache-innstillingene.

en: %1$sPlanning on using Automatic Platform Optimization (APO)?%2$s Just activate the official Cloudflare plugin and configure it. WP Rocket will automatically enable compatibility.
nb_NO: %1$sPlanlegger du å bruke Automatic Platform Optimization (APO)%2$s Bare aktiver den offisielle Cloudflare-pluginen og konfigurer den. WP Rocket vil automatisk aktivere kompatibilitet.

en: %1$sResize%2$s your images on the fly
nb_NO: %1$sEndre størrelsen%2$s på bildene dine på farten

en: %1$sReturn to WP Rocket%2$s or %3$sgo to Plugins page%2$s
nb_NO: %1$sGå tilbake til WP Rocket%2$s eller %3$sgå til Plugins-siden%2$s

en: %1$sWP Rocket created IMAGIFY to give your website an extra speed boost!%2$s
nb_NO: %1$sWP Rocket opprettet IMAGIFY for å gi nettsiden din et ekstra hastighetsløft!%2$s

en: %1$sWP Rocket: %2$sWe have detected that Autoptimize's Aggregate Inline CSS feature is enabled. WP Rocket's Load CSS Asynchronously will not work correctly. We suggest disabling %1$sAggregate Inline CSS%2$s to take full advantage of Load CSS Asynchronously Execution.
nb_NO: %1$sWP Rocket: %2$sVi har oppdaget at Autoptimizes Aggregate Inline CSS-funksjonen er aktivert. WP Rockets  Last inn CSS asynkront vil ikke fungere som den skal. Vi foreslår at du deaktiverer %1$sAggregate Inline CSS%2$s for å dra full nytte av Last inn CSS asynkron-kjøring.

en: %1$sWP Rocket: %2$sWe have detected that Autoptimize's JavaScript Aggregation feature is enabled. WP Rocket's Delay JavaScript Execution will not be applied to the file it creates. We suggest disabling %1$sJavaScript Aggregation%2$s to take full advantage of Delay JavaScript Execution.
nb_NO: %1$sWP Rocket: %2$sVi har oppdaget at Autoptimizes JavaScript Aggregation-funksjonen er aktivert. WP Rockets Delay JavaScript Execution vil ikke bli brukt på filen den oppretter. Vi foreslår at du deaktiverer %1$sJavaScript Aggregation%2$s for å dra full nytte av Delay JavaScript Execution.

en: %1$sWP Rocket:%2$s Cloudflare cache successfully purged.
nb_NO: %1$sWP Rocket:%2$s Cloudflare-cache er tømt.

en: %1$sWP Rocket:%2$s Optimal settings activated for Cloudflare:
nb_NO: %1$sWP Rocket:%2$s Optimale innstillinger aktivert for Cloudflare:

en: %1$sWP Rocket:%2$s Optimal settings deactivated for Cloudflare, reverted to previous settings:
nb_NO: %1$sWP Rocket:%2$s Optimale innstillinger deaktivert for Cloudflare, tilbakestilt til tidligere innstillinger:

en: %1$sWP Rocket:%2$s We detected that the website domain has changed. The configuration files must be regenerated for the page cache and all other optimizations to work as intended. %3$sLearn More%4$s
nb_NO: %1$sWP Rocket:%2$s Vi oppdaget at nettsidens domene har endret seg. Konfigurasjonsfilene må regenereres for at sidecache og alle andre optimaliseringer skal fungere som forventet. %3$sLær mer%4$s

en: %1$sWP Rocket:%2$s You are using "Dynamic Cookies Cache". Cloudflare APO is not yet compatible with that feature.
nb_NO: %1$sWP Rocket:%2$s Du bruker "Dynamic Cookies Cache". Cloudflare APO er ennå ikke kompatibel med den funksjonen.

en: %1$sWP Rocket:%2$s You are using "Separate cache files for mobile devices". You need to activate "Cache by Device Type" %3$ssetting%5$s on Cloudflare APO to serve the right version of the cache. %4$sMore info%5$s
nb_NO: %1$sWP Rocket:%2$s Du bruker "Separate cache files for mobile devices". Du må aktivere "Cache by Device Type" %3$s-innstillingen%5$s på Cloudflare APO for å betjene riktig versjon av cachen. %4$sMer info%5$s

en: %1$sWP Rocket:%2$s You have "Cache by Device Type" enabled on Cloudflare APO. If you judge it necessary for the website to have a different cache on mobile and desktop, we suggest you enable our “Separate Cache Files for Mobiles Devices” to ensure the generated cache is accurate.
nb_NO: %1$sWP Rocket:%2$s Du har "Cache by Device Type" aktivert på Cloudflare APO. Hvis du anser det som nødvendig for nettsiden å ha en annen cache på mobil og desktop, foreslår vi at du aktiverer vår "Separate Cache Files for Mobiles Devices" for å sikre at den genererte cachen er nøyaktig.

en: %1$sWP Rocket:%2$s the plugin has been updated to the 3.17 version. New feature: %3$sAutomatic Lazy Rendering%4$s. Check out our documentation to learn more about it.
nb_NO: %1$sWP Rocket:%2$s pluginen har blitt oppdatert til versjon 3.17. Ny funksjon: %3$sAutomatic Lazy Rendering%4$s. Sjekk ut dokumentasjonen vår for å lære mer om det.

en: %5$sWe have not detected any compatible WebP plugin!%6$s%4$s If you don’t already have WebP images on your site consider using %3$sImagify%2$s or another supported plugin. %1$sMore info%2$s %4$s If you are not using WebP do not enable this option.
nb_NO: %5$sVi har ikke oppdaget noen kompatibel WebP-plugin!%6$s%4$s Hvis du ikke allerede har WebP-bilder på nettsiden din, bør du vurdere å bruke %3$sImagify%2$s eller et annet støttet plugin. %1$sMer info%2$s %4$s Hvis du ikke bruker WebP, må du ikke aktivere dette alternativet.

en: %l to use this feature.
nb_NO: %l for å bruke denne funksjonen.

en: %s Update Rollback
nb_NO: %s Tilbakestilling av oppdatering

en: %s cannot configure itself due to missing writing permissions.
nb_NO: %s kan ikke konfigurere seg selv på grunn av manglende skrivetillatelser.

en: %s could not modify the .htaccess file due to missing writing permissions.
nb_NO: %s kunne ikke endre .htaccess-filen på grunn av manglende skrivetillatelser.

en: %s draft in your database. | %s drafts in your database.
nb_NO[0]: %s utkast i databasen.
nb_NO[1]: %s utkast i databasen din.

en: %s off
nb_NO: %s rabatt

en: %s promotion is live!
nb_NO: %s-kampanjen er live!

en: %s revision in your database. | %s revisions in your database.
nb_NO[0]: %s revisjon i databasen.
nb_NO[1]: %s revisjoner i databasen din.

en: %s spam comment in your database. | %s spam comments in your database.
nb_NO[0]: %s spam-kommentar i databasen din.
nb_NO[1]: %s Spamkommentarer i databasen din.

en: %s table to optimize in your database. | %s tables to optimize in your database.
nb_NO[0]: %s-tabellen for å optimalisere i databasen.
nb_NO[1]: %s tabeller å optimalisere i databasen din.

en: %s transient in your database. | %s transients in your database.
nb_NO[0]: %s forbigående i databasen.
nb_NO[1]: %s transienter i databasen din.

en: %s trashed comment in your database. | %s trashed comments in your database.
nb_NO[0]: %s søppelkommentar i databasen din.
nb_NO[1]: %s slettede kommentarer i databasen din.

en: %s trashed post in your database. | %s trashed posts in your database.
nb_NO[0]: %s søppelpost i databasen.
nb_NO[1]: %s slettede innlegg i databasen din.

en: %s websites
nb_NO: %s nettsider

en: %s: Cache cleared.
nb_NO: %s: Cache tømt.

en: %s: Post cache cleared.
nb_NO: %s: Innleggs-cache tømt

en: %s: Term cache cleared.
nb_NO: %s: Term-cache tømt.

en: %s: User cache cleared.
nb_NO: %s: Bruker-cache tømt.

en: *$%1$s/month for 12 months then $%2$s/month. You can cancel your subscription at any time.
nb_NO: *$%1$s/måned i 12 måneder og deretter $%2$s/måned. Du kan når som helst si opp abonnementet.

en: - In the security plugin, if you are using one
nb_NO: - I sikkerhetspluginen, hvis du bruker en

en: - In the server's firewall. Your host can help you with this
nb_NO: - I serverens brannmur. Verten din kan hjelpe deg med dette

en: 1 day
nb_NO: 1 dag

en: 30 days
nb_NO: 30 dager

en: 3rd parties
nb_NO: Tredjeparts

en: 7 days
nb_NO: 7 dager

en: <br>Cart, checkout and "my account" pages set in <strong>%1$s%2$s%3$s</strong> will be detected and never cached by default.
nb_NO: <br>Handlekurv-, kasse- og "min konto"-sider satt i <strong>%1$s%2$s%3$s</strong> vil bli oppdaget og aldri cachet som standard.

en: <strong>%1$s</strong> has not been deactivated due to missing writing permissions.<br>
    Make <strong>%2$s</strong> writeable and retry deactivation, or force deactivation now:
nb_NO: <strong>%1$s</strong> er ikke deaktivert på grunn av manglende skrivetillatelser.<br>Gjør <strong>%2$s</strong> skrivbare og prøv deaktivering på nytt, eller tving deaktivering nå:

en: <strong>%1$s</strong>: Mod PageSpeed is not compatible with this plugin and may cause unexpected results. %2$sMore Info%3$s
nb_NO: <strong>%1$s</strong>: Mod PageSpeed er ikke kompatibel med denne pluginen og kan forårsake uventede resultater. %2$sMer info%3$s

en: <strong>%s</strong>: One or more plugins have been enabled or disabled, clear the cache if they affect the front end of your site.
nb_NO: <strong>%s</strong>: Én eller flere plugins har blitt aktivert eller deaktivert, tøm cachen hvis de påvirker nettsidens front-end.

en: <strong>%s</strong>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
nb_NO: <strong>%s</strong>: Følgende plugins er ikke kompatible med denne pluginen og kan føre til uventede resultater:

en: <strong>3rd Party:</strong> Use either the full URL path or only the domain name, to exclude external CSS. %1$sMore info%2$s
nb_NO: <strong>3. Part:</strong> Bruk enten den fullstendige URL-stien eller kun domenenavnet for å ekskludere ekstern CSS. %1$sMer info%2$s

en: <strong>3rd Party:</strong> Use either the full URL path or only the domain name, to exclude external JS. %1$sMore info%2$s
nb_NO: <strong>3. part:</strong> Bruk enten den fullstendige URL-stien eller bare domenenavnet for å utelate ekstern JS. %1$sMer info%2$s

en: <strong>Internal:</strong> The domain part of the URL will be stripped automatically. Use (.*).css wildcards to exclude all CSS files located at a specific path.
nb_NO: <strong>Intern:</strong> Domenedelen av URL-en vil bli fjernet automatisk. Bruk (.*).css wildcard for å ekskludere alle CSS-filer som ligger på en spesifikk sti.

en: <strong>Internal:</strong> The domain part of the URL will be stripped automatically. Use (.*).js wildcards to exclude all JS files located at a specific path.
nb_NO: <strong>Intern:</strong> Domenedelen av URL-en blir fjernet automatisk. Bruk (.*).js-wildcards for å utelate alle JS-filer som ligger på en bestemt sti.

en: <strong>JS</strong> files with Deferred Loading JavaScript
nb_NO: <strong>JS-filer</strong> med utsatt lasting av JavaScript

en: <strong>WP Rocket:</strong> Cloudflare cache successfully purged.
nb_NO: <strong>WP Rocket:</strong> Cloudflare-cache ble tømt.

en: ACTIVATE SAFE MODE
nb_NO: AKTIVER SIKKERHETSMODUS

en: API key
nb_NO: API-nøkkel

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Activate Imagify
nb_NO: Aktiver Imagify

en: Activate Preloading
nb_NO: Aktiver forhåndsinnlasting

en: Activate Remove Unused CSS
nb_NO: Aktiver Fjern ubrukt CSS

en: Activate Rocket analytics
nb_NO: Aktiver Rocket-analyse

en: Activate combine JavaScript
nb_NO: Aktiver combine JavaScript

en: Activate first the %s option.
nb_NO: Aktiver først %s-alternativet.

en: Activate these options on this post:
nb_NO: Aktiver disse alternativene på dette innlegget:

en: Activated
nb_NO: Aktivert

en: Active plugins:
nb_NO: Aktive plugins:

en: Ad Networks
nb_NO: Annonsenettverk

en: Add CNAME
nb_NO: Legg til CNAME

en: Add URL
nb_NO: Legg til URL

en: Add missing image dimensions
nb_NO: Legg til manglende bilde-dimensjoner

en: Add missing width and height attributes to images. Helps prevent layout shifts and improve the reading experience for your visitors. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Legg til manglende bredde- og høydeattributter for bilder. Dette bidrar til å forhindre skift i oppsettet og forbedrer leseopplevelsen for dine besøkende. %1$sMer info%2$s

en: Add more features
nb_NO: Legg til flere funksjoner

en: Add-on status
nb_NO: Status for tillegg

en: Add-ons
nb_NO: Tillegg

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Advanced Rules
nb_NO: Avanserte regler

en: Affected file/folder: %s
nb_NO: Berørt fil/mappe: %s

en: All URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to the CNAME(s) you provide.
nb_NO: Alle URL-er til statiske filer (CSS, JS, bilder) vil bli omskrevet til CNAME(ne) du oppgir.

en: All files
nb_NO: Alle filer

en: All languages
nb_NO: Alle språk

en: All transients
nb_NO: Alle transienter

en: Also, please check our %1$sdocumentation%2$s for a list of compatibility exclusions.
nb_NO: Sjekk også %1$sdokumentasjonen%2$s for en liste over kompatibilitetsunntak.

en: Always Purge URL(s)
nb_NO: Tøm alltid URL(er)

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, <a href="%s">contact support</a>.
nb_NO: Det oppstod en uventet feil. Noe kan være galt med WP-Rocket.me eller denne serverens konfigurasjon. Hvis du fortsatt har problemer, kan du <a href="%s">kontakte support</a>.

en: Analytics & Trackers
nb_NO: Analyser og sporing

en: Anonymized WP Rocket settings:
nb_NO: Anonymiserte WP Rocket-innstillinger:

en: Anonymized WP Rocket statistics:
nb_NO: Anonymisert WP Rocket-statistikk:

en: Ask support
nb_NO: Spør support

en: Auto Drafts
nb_NO: Automatiske utkast

en: Automated unused CSS removal is currently activated in RapidLoad Power-Up for Autoptimize. If you want to use WP Rocket's Remove Unused CSS feature, disable the  RapidLoad Power-Up for Autoptimize plugin.
nb_NO: Automatisert fjerning av ubrukt CSS-er for øyeblikket aktivert i RapidLoad Power-Up for Autoptimize. Hvis du vil bruke WP Rockets Fjern ubrukt CSS-funksjon, deaktiver RapidLoad Power-Up for Autoptimize-pluginen.

en: Automatic Cleanup
nb_NO: Automatisk opprydding

en: Automatically enhances your Cloudflare configuration for speed, performance grade and compatibility.
nb_NO: Forbedrer automatisk Cloudflare-konfigurasjonen din for hastighet, ytelsesgrad og kompatibilitet.

en: BackWPup is the most comprehensive and user-friendly backup & restore plugin for WordPress. Easily schedule automatic backups, securely store and restore with just a few clicks!
nb_NO: BackWPup er en av de mest omfattende og brukervennlige backup- og gjenopprettingspluginene for WordPress. Planlegg enkelt automatiske backuper, lagre dataene sikkert, og gjenopprett med bare noen få klikk!

en: Backup your database before you run a cleanup!
nb_NO: Ta backup av databasen din før du kjører en opprydding!

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
nb_NO: Før du kan laste opp importfilen, må du rette opp følgende feil:

en: Behavior in backend
nb_NO: Atferd i backend

en: Behavior in frontend
nb_NO: Atferd i frontend

en: Behavior in post editor
nb_NO: Atferd i innleggsredigereren

en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect %1$sif granted permission.%2$s
nb_NO: Nedenfor er en detaljert visning av all data WP Rocket vil samle inn %1$shvis tillatelse gis.%2$s

en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect if granted permission. WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
nb_NO: Nedenfor er en detaljert oversikt over alle data WP Rocket vil samle inn hvis de får tillatelse. WP Rocket vil aldri overføre noen domenenavn eller e-postadresser (unntatt lisensvalidering), IP-adresser eller tredjeparts API-nøkler.

en: Beyond WP Rocket, there's a whole family of plugins designed to help you build better, faster, and safer websites. Each one is crafted with our unique blend of expertise, simplicity, and outstanding support.
nb_NO: Utover WP Rocket, finnes det en hel familie av plugins designet for å hjelpe deg med å bygge bedre, raskere og sikrere nettsider. Hver av dem er laget med vår unike kombinasjon av ekspertise, enkelhet og enestående support.

en: Billed monthly
nb_NO: Faktureres månedlig

en: Boost Traffic
nb_NO: Øk trafikken

en: Build Better, Faster, Safer
nb_NO: Bygg bedre, raskere, tryggere

en: By enabling Safe Mode, you significantly reduce your website performance improvements. We recommend using it only as a temporary solution. If you’re experiencing issues with the Delay JavaScript feature, our support team can help you troubleshoot.
nb_NO: Ved å aktivere Sikkerhetsmodus reduserer du betydelig ytelsesforbedringene på nettsiden din. Vi anbefaler å bruke det kun som en midlertidig løsning. Hvis du opplever problemer med Delay JavaScript-funksjonen, kan supportteamet vårt hjelpe deg med feilsøking.

en: CDN CNAME(s)
nb_NO: CDN CNAME(r)

en: CSS & JavaScript
nb_NO: CSS og JavaScript

en: CSS Files
nb_NO: CSS-filer

en: Cache Lifespan
nb_NO: Cache-levetid

en: Cache Query String(s)
nb_NO: Cache spørringsstreng(er)

en: Cache files
nb_NO: Cache-filer

en: Cache files older than the specified lifespan will be deleted.<br>Enable %1$spreloading%2$s for the cache to be rebuilt automatically after lifespan expiration.
nb_NO: Cache-filer eldre enn den angitte levetiden vil bli slettet.<br>Aktiver %1$sforhåndsinnlasting%2$s for at cachen skal bygges automatisk på nytt etter at levetiden er utløpt.

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cannot generate CPCSS for unpublished post.
nb_NO: Kan ikke generere CPCSS for upubliserte innlegg.

en: Check our tutorial and learn how to measure the speed of your site.
nb_NO: Sjekk veiledningen vår og lær hvordan du måler hastigheten på nettsiden din.

en: Choose a domain from the list
nb_NO: Velg et domene fra listen

en: Choose a file from your computer (maximum size: %s)
nb_NO: Velg en fil fra datamaskinen din (maksimal størrelse: %s)

en: Clear
nb_NO: Tøm

en: Clear Cache
nb_NO: Tøm cache

en: Clear Priority Elements
nb_NO: Tøm prioriterte elementer

en: Clear Priority Elements of this URL
nb_NO: Tøm prioriterte elementer for denne URL-en

en: Clear Used CSS
nb_NO: Tøm brukt CSS

en: Clear Used CSS of this URL
nb_NO: Fjern brukt CSS for denne URL-en

en: Clear all Cloudflare cache files
nb_NO: Tøm alle Cloudflare cache-filer

en: Clear all RocketCDN cache files
nb_NO: Tøm alle RocketCDN cache-filer

en: Clear all Sucuri cache files
nb_NO: Tøm alle Sucuri cache-filer.

en: Clear and Preload Cache
nb_NO: Tøm og forhåndslast cache

en: Clear and preload
nb_NO: Tøm og forhåndslast

en: Clear cache
nb_NO: Tøm cache

en: Clear cache after
nb_NO: Tøm cache fra

en: Clear the Sucuri cache when WP Rocket’s cache is cleared.
nb_NO: Tøm Sucuri-cachen når WP Rockets cache er tømt.

en: Clear this cache
nb_NO: Tøm denne cachen

en: Clear this post
nb_NO: Fjern dette innlegget

en: Click here to get a WP Rocket single license at %1$s off!
nb_NO: Klikk her for å få en WP Rocket enkeltlisens med %1$s rabatt!

en: Click the button to enable mobile-specific CPCSS for your site.
nb_NO: Klikk på knappen for å aktivere mobilspesifikk CPCSS for nettsiden din.

[ctx: Cloudflare]
en: Account email
nb_NO: E-postadresse for konto

[ctx: Cloudflare]
en: Find your API key
nb_NO: Finn API-nøkkelen din

[ctx: Cloudflare]
en: Global API key:
nb_NO: Global API-nøkkel:

en: Cloudflare Cache
nb_NO: Cloudflare-cache

en: Cloudflare browser cache error: %s
nb_NO: Feil i Cloudflare nettleser-cache: %s

en: Cloudflare browser cache set to %s
nb_NO: Cloudflare nettleser-cache satt til %s

en: Cloudflare cache level error: %s
nb_NO: Feil i Cloudflare cache-nivå: %s

en: Cloudflare cache level set to %s
nb_NO: Cloudflare cache-nivå satt til %s

en: Cloudflare cache will be purged each time WP Rocket clears its cache to ensure content is always up-to-date.
nb_NO: Cloudflare-cachen vil bli tømt hver gang WP Rocket tømmer cachen for å sikre at innholdet alltid er oppdatert.

en: Cloudflare credentials
nb_NO: Cloudflare-legitimasjon

en: Cloudflare development mode %s
nb_NO: Cloudflare utviklingsmodus %s

en: Cloudflare development mode error: %s
nb_NO: Feil i Cloudflare utviklingsmodus: %s

en: Cloudflare did not provide any reply. Please try again later.
nb_NO: Cloudflare ga ikke noe svar. Prøv igjen senere.

en: Cloudflare email and API key are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
nb_NO: Cloudflare-e-post og API-nøkkel er ikke satt. Les %1$sdokumentasjonen%2$s for mer veiledning.

en: Cloudflare email and/or API key are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
nb_NO: Cloudflare-e-post og/eller API-nøkkel er ikke angitt. Les %1$sdokumentasjonen%2$s for mer veiledning.

en: Cloudflare email, API key and Zone ID are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
nb_NO: Cloudflare-e-post, API-nøkkel og Zone ID er ikke satt. Les %1$sdokumentasjonen%2$s for mer veiledning.

en: Cloudflare rocket loader %s
nb_NO: Cloudflare Rocket Loader %s

en: Cloudflare rocket loader error: %s
nb_NO: Feil i Cloudflare Rocket Loader: %s

en: Cloudflare settings
nb_NO: Cloudflare-innstillinger

en: Cloudflare unexpected response
nb_NO: Cloudflare uventet respons

en: Combine JavaScript files <em>(Enable Minify JavaScript files to select)</em>
nb_NO: Kombiner JavaScript-filer <em>(Aktiver Minifiser JavaScript-filer for å velge)</em>

en: Combine JavaScript files combines your site’s internal, 3rd party and inline JS reducing HTTP requests. Not recommended if your site uses HTTP/2. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Kombiner JavaScript-filer kombinerer nettsidens interne, 3. parts og innsat JS, og reduserer HTTP-forespørsler. Anbefales ikke hvis nettsiden din bruker HTTP/2. %1$sMer info%2$s

en: Combine our plugins below to build incredible WordPress websites!
nb_NO: Kombiner pluginene våre nedenfor for å bygge utrolige WordPress-nettsider!

en: Comments Cleanup
nb_NO: Rydd opp i kommentarer

en: Compatibility lists are downloaded automatically every week. Click the button if you want to update them manually. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Kompatibilitetslister lastes automatisk ned hver uke. Klikk på knappen hvis du vil oppdatere dem manuelt. %1$sMer info%2$s

en: Compress your images
nb_NO: Komprimer bildene dine

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: Congratulations!
nb_NO: Gratulerer!

en: Connection to Cloudflare failed
nb_NO: Tilkobling til Cloudflare mislyktes

en: Continue to the options to further optimize your site!
nb_NO: Fortsett til alternativene for å optimalisere nettsiden din ytterligere!

en: Control Heartbeat
nb_NO: Kontroller Heartbeat

en: Control WordPress Heartbeat API
nb_NO: Kontroller WordPress Heartbeat API

en: Could not get a response from the Sucuri firewall API.
nb_NO: Fikk ikke få svar fra Sucuri-brannmurens API.

en: Could not get updated lists from server.
nb_NO: Kunne ikke få oppdaterte lister fra serveren.

en: Could not update lists.
nb_NO: Kunne ikke oppdatere lister.

en: Create a debug log file.
nb_NO: Opprett en debug-loggfil.

en: Critical CSS file cannot be deleted
nb_NO: Critical CSS-fil kan ikke slettes

en: Critical CSS file deleted successfully.
nb_NO: Critical CSS-fil slettet.

en: Critical CSS file does not exist
nb_NO: Critical CSS-fil eksisterer ikke

en: Critical CSS file for mobile cannot be deleted
nb_NO: Critical CSS-fil for mobil kan ikke slettes

en: Critical CSS file for mobile does not exist
nb_NO: Critical CSS-fil for mobil finnes ikke

en: Critical CSS for %1$s not generated.
nb_NO: Critical CSS for %1$s ble ikke generert.

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: %2$s
nb_NO: Critical CSS for %1$s ble ikke generert. Feil: %2$s

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The API returned an empty response.
nb_NO: Critical CSS for %1$s ble ikke generert. Feil: API-et returnerte et tomt svar.

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The API returned an invalid response code.
nb_NO: Critical CSS for %1$s ble ikke generert. Feil: API-et returnerte en ugyldig kode.

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The destination folder could not be created.
nb_NO: Critical CSS for %1$s ble ikke generert. Feil: Målmappen kunne ikke opprettes.

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated.
nb_NO: Critical CSS for %1$s på mobil ble ikke generert.

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The API returned an empty response.
nb_NO: Critical CSS for %1$s på mobil ble ikke generert. Feil: API-et returnerte et tomt svar.

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The API returned an invalid response code.
nb_NO: Critical CSS for %1$s på mobil ble ikke generert. Feil: API-et returnerte en ugyldig kode.

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The destination folder could not be created.
nb_NO: Critical CSS for %1$s på mobil ble ikke generert. Feil: Målmappen kunne ikke opprettes.

en: Critical CSS for %1$s timeout. Please retry a little later.
nb_NO: Critical CSS for %1$s tidsavbrudd. Prøv på nytt litt senere.

en: Critical CSS for %s generated.
nb_NO: Critical CSS for %s generert.

en: Critical CSS for %s in progress.
nb_NO: Critical CSS for %s pågår.

en: Critical CSS generation encountered one or more errors.
nb_NO: Critical CSS-generering oppdaget en eller flere feil.

en: Critical CSS generation finished for %1$d of %2$d page types.
nb_NO: Critical CSS-generering fullført for %1$d av %2$d sidetyper.

en: Critical CSS generation is currently running.
nb_NO: Critical CSS-generering kjører for øyeblikket.

en: Critical CSS generation is currently running: %1$d of %2$d page types completed. (Refresh this page to view progress)
nb_NO: Critical CSS-generering kjører for øyeblikket: %1$d av %2$d sidetyper fullført. (Oppdater denne siden for å se fremdriften)

en: Critical Path CSS Generation Process
nb_NO: Critical Path CSS Generation-prosess

en: Curl is disabled on your server. Please ask your host to enable it. This is required for the Cloudflare Add-on to work correctly.
nb_NO: Curl er deaktivert på serveren din. Vennligst be hosten din om å aktivere det. Dette er nødvendig for at Cloudflare-tillegget skal fungere korrekt.

en: Current site language:
nb_NO: Nåværende nettsidespråk:

en: Current theme:
nb_NO: Gjeldende tema:

en: DNS prefetching can make external files load faster, especially on mobile networks
nb_NO: DNS-forhåndshenting kan få eksterne filer til å lastes raskere, spesielt på mobilnettverk

en: Daily
nb_NO: Daglig

en: Dashboard
nb_NO: Dashbord

en: Database Cleanup
nb_NO: Opprydding av database

en: Database Optimization Process
nb_NO: Prosess for databaseoptimalisering

en: Database optimization process is complete. Everything was already optimized!
nb_NO: Optimalisering av databasen er fullført. Alt var allerede optimalisert!

en: Database optimization process is complete. List of optimized items below:
nb_NO: Optimalisering av databasen er fullført. Liste over optimaliserte elementer nedenfor:

en: Database optimization process is running
nb_NO: Optimalisering av databasen pågår

en: Days
nb_NO: Dager

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Default Lists
nb_NO: Standardlister

en: Defer JavaScript Files
nb_NO: Utsett JavaScript-filer

en: Delay JS is currently activated in %1$s. If you want to use WP Rocket’s delay JS, disable %1$s
nb_NO: Delay JS er for øyeblikket aktivert i %1$s. Hvis du vil bruke WP Rockets delay JS, deaktiver %1$s

en: Delay JavaScript Execution Exclusion Lists
nb_NO: Delay JavaScript Execution Exclusion-lister

en: Delay JavaScript execution
nb_NO: Delay JavaScript-kjøring

en: Development mode
nb_NO: Utviklingsmodus

en: Disable
nb_NO: Deaktiver

en: Disabling Heartbeat entirely may break plugins and themes using this API.
nb_NO: Deaktivering av Heartbeat helt kan føre til at plugins og temaer som bruker dette API-et ikke fungerer som de skal.

en: Dismiss this notice
nb_NO: Avvis dette varselet

en: Do not limit
nb_NO: Ikke begrens

en: Do you want to use our Safe Mode to troubleshoot WP Rocket?
nb_NO: Vil du bruke vår Sikkerhetsmodus for å feilsøke WP Rocket?

en: Docs
nb_NO: Dokumenter

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Don’t worry, WP Rocket’s page caching and settings will still function correctly.
nb_NO: Ikke bekymre deg, WP Rocket sin sidecache og innstillinger vil fortsatt fungere korrekt.

en: Download a backup file of your settings
nb_NO: Last ned en backup av innstillingene dine

en: Download and serve fonts directly from your server. Reduces connections to external servers and minimizes font shifts. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Last ned og last opp fonter direkte fra din egen server. Dette reduserer tilkoblinger til eksterne servere og minimerer endringer i fontene på nettsiden. %1$sMer info%2$s

en: Download settings
nb_NO: Last ned innstillinger

en: Download the zip file
nb_NO: Last ned zip-filen

en: Easy configuration: the %1$sbest CDN settings%2$s are automatically applied
nb_NO: Enkel konfigurasjon: de %1$sbeste CDN-innstillingene%2$s blir automatisk brukt

en: Email address
nb_NO: E-postadresse

en: Enable Content Delivery Network
nb_NO: Aktivere Content Delivery Network

en: Enable Google Font Optimization
nb_NO: Aktiver Google Font Optimization

en: Enable Load CSS asynchronously in WP Rocket settings
nb_NO: Aktiver Last CSS asynkront i WP Rocket-innstillinger

en: Enable Load CSS asynchronously in the options above
nb_NO: Aktiver Last inn CSS asynkront i alternativene ovenfor

en: Enable Mobile Cache
nb_NO: Aktiver Mobilcache

en: Enable for CSS background images
nb_NO: Aktiver for CSS-bakgrunnsbilder

en: Enable for iframes and videos
nb_NO: Aktiver for iframes og videoer

en: Enable for images
nb_NO: Aktiver for bilder

en: Enable link preloading
nb_NO: Aktiver forhåndsinnlasting av lenker

en: Enable this option if you would like WP Rocket to serve WebP images to compatible browsers. Please note that WP Rocket cannot create WebP images for you. To create WebP images we recommend %1$sImagify%2$s. %3$sMore info%2$s
nb_NO: Aktiver dette alternativet hvis du vil at WP Rocket skal vise WebP-bilder til kompatible nettlesere. Vær oppmerksom på at WP Rocket ikke kan lage WebP-bilder for deg. For å lage WebP-bilder anbefaler vi %1$sImagify%2$s. %3$sMer info%2$s

en: Enable “Separate Cache Files for Mobile Devices” now
nb_NO: Aktiver "Separate Cache Files for Mobile Devices" nå

en: Endurance Cache is currently enabled, which will conflict with WP Rocket Cache. Please set the Endurance Cache cache level to Off (Level 0) on the %1$sSettings > General%2$s page to prevent any issues.
nb_NO: Endurance Cache er for øyeblikket aktivert, og dette vil komme i konflikt med WP Rocket Cache. Sett Endurance Cache cache-nivå til Av (Nivå 0) på siden %1$sInnstillinger > Generelt%2$s for å unngå problemer.

en: Error when contacting Sucuri firewall API. Error message was: %s
nb_NO: Feil ved kontakt med Sucuri-brannmurens API. Feilmeldingen var: %s

en: Error: %1$s
nb_NO: Feil: %1$s

en: Every minute
nb_NO: Hvert minutt

en: Exclude URLs
nb_NO: Ekskluder URL-er

en: Exclude files from CDN
nb_NO: Ekskluder filer fra CDN

en: Excluded CSS Files
nb_NO: Ekskluderte CSS-filer

en: Excluded Delay JavaScript Files
nb_NO: Ekskluderte Delay JavaScript-filer

en: Excluded Inline JavaScript
nb_NO: Ekskluderte Inline JavaScript

en: Excluded JavaScript Files
nb_NO: Ekskluderte JavaScript-filer

en: Excluded images or iframes
nb_NO: Ekskluderte bilder eller iframes

en: Expiration Date
nb_NO: Utløpsdato

en: Export settings
nb_NO: Eksporter innstillinger

en: Facing an issue?
nb_NO: Opplever du et problem?

en: Failed to detect the following requirement in your theme: closing %1$s. | Failed to detect the following requirements in your theme: closing %1$s.
nb_NO[0]: Kunne ikke oppdage følgende krav i temaet ditt: lukking av %1$s.
nb_NO[1]: Fant ikke de nødvendige kravene i temaet ditt: lukker %1$s.

en: Fallback critical CSS
nb_NO: Fallback for Critical CSS

en: File Optimization
nb_NO: Optimalisering av filer

en: Files size: %1$s. Number of entries: %2$s.
nb_NO: Filstørrelse: %1$s. Antall oppføringer: %2$s.

en: Finding the Best Settings for Your Site
nb_NO: Finn de beste innstillingene for nettsiden din

en: Fine-tune cache rules
nb_NO: Finjuster cache-regler

en: Follow this %1$s, or contact %2$s to get the engine started.
nb_NO: Følg denne %1$s, eller kontakt %2$s for å starte verktøyet.

en: Fonts
nb_NO: Fonter

en: Fonts to preload
nb_NO: Fonter som skal forhåndslastes

en: For compatibility and best results, this option is disabled when delay javascript execution is enabled.
nb_NO: For kompatibilitet og best resultat er dette alternativet deaktivert når forsinket javascript-kjøring er aktivert.

en: For optimal performance, adding the following lines into your .htaccess is recommended (not required):
nb_NO: For optimal ytelse anbefales det å legge til følgende linjer i .htaccess (ikke påkrevd):

en: Force deactivation
nb_NO: Tving deaktivering

en: Forever
nb_NO: For alltid

en: Frequency
nb_NO: Hyppighet

en: Frequently Asked Questions
nb_NO: Ofte Stilte Spørsmål

en: Generate Mobile Specific CPCSS
nb_NO: Generer mobilspesifikk CPCSS

en: Generate Specific CPCSS
nb_NO: Generer spesifikk CPCSS

en: Generate cache files, preload fonts
nb_NO: Generer cache-filer, forhåndslast fonter

en: Generate specific Critical Path CSS for this post. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Generer spesifikk Critical Path CSS for dette innlegget. %1$sMer info%2$s

en: Generates critical path CSS and loads CSS asynchronously. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Genererer Critical Path CSS og laster CSS asynkront. %1$sMer info%2$s

en: Get RocketCDN
nb_NO: Få RocketCDN

en: Get Started
nb_NO: Kom i gang

en: Get help, account info
nb_NO: Få hjelp, kontoinformasjon

en: Get it Now
nb_NO: Få den nå

en: Getting Started
nb_NO: Kom i gang

en: Getting Started with WP Rocket
nb_NO: Kom i gang med WP Rocket

en: Getting started and how to videos
nb_NO: Veiledningsvideoer for å komme i gang

en: Go to the %1$sWP Rocket settings%2$s page to track progress.
nb_NO: Gå til siden %1$sWP Rocket-innstillinger%2$s for å spore fremgangen.

en: Google Fonts Optimization is now enabled for your site. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Google Fonts Optimization er nå aktivert for nettsiden din. %1$sMer info%2$s

en: Got an invalid response from the Sucuri firewall API.
nb_NO: Fikk et ugyldig svar fra Sucuri-brannmurens API.

en: Has version %s caused an issue on your website?
nb_NO: Har versjon %s forårsaket et problem på nettsiden din?

en: High performance Content Delivery Network (CDN) with %1$sunlimited bandwidth%2$s
nb_NO: Høyytelses Content Delivery Network (CDN) med %1$subegrenset båndbredde%2$s

en: Hours
nb_NO: Timer

en: How External Content Slows Your Site
nb_NO: Hvordan eksternt innhold bremser nettsiden din

en: How Preloading Works
nb_NO: Slik fungerer forhåndsinnlasting

en: How WP Rocket features function and perform.
nb_NO: Hvordan WP Rocket-funksjoner fungerer og presterer.

en: How to Check if WP Rocket is Caching Your Site
nb_NO: Slik sjekker du om WP Rocket cacher nettsiden din

en: How to Find the Right JavaScript to Exclude
nb_NO: Slik finner du riktig JavaScript å ekskludere

en: How to Measure the Speed of Your Site
nb_NO: Slik måler du hastigheten på nettsiden din

en: How to correctly measure your website’s loading time
nb_NO: Slik måler du nettsidens lastetid riktig

en: How to improve CLS with WP Rocket
nb_NO: Slik forbedrer du CLS med WP Rocket

en: How to improve INP with WP Rocket
nb_NO: Slik forbedrer du INP med WP Rocket

en: How to improve LCP with WP Rocket
nb_NO: Slik forbedrer du LCP med WP Rocket

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sGZIP compression%3$s conflicts with WP Rocket %2$sGZIP compression%3$s
nb_NO: %1$s %2$sGZIP-komprimering%3$s er i konflikt med WP Rocket %2$sGZIP-komprimering%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sasset optimization%3$s conflicts with WP Rocket %2$sfile optimization%3$s
nb_NO: %1$s %2$sasset optimization%3$s er i konflikt med WP Rocket %2$sfiloptimalisering%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sbrowser caching%3$s conflicts with WP Rocket %2$sbrowser caching%3$s
nb_NO: %1$s %2$sNettleser-caching%3$s er i konflikt med WP Rocket %2$snettleser-caching%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sdisable emoji%3$s conflicts with WP Rockets %2$sdisable emoji%3$s
nb_NO: %1$s %2$sdiable emoji%3$s er i konflikt med WP Rockets %2$sdisable emoji%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$spage caching%3$s conflicts with WP Rocket %2$spage caching%3$s
nb_NO: %1$s %2$sside-caching%3$s er i konflikt med WP Rocket %2$sside-caching%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
en: Please deactivate the following %s option which conflicts with WP Rocket features: | Please deactivate the following %s options which conflict with WP Rocket features:
nb_NO[0]: Vennligst deaktiver følgende %s-alternativ som er i konflikt med WP Rocket-funksjoner:
nb_NO[1]: Vennligst deaktiver følgende %s-alternativer som er i konflikt med WP Rocket-funksjoner:

en: Hurry Up! Deal ends in:
nb_NO: Skynd deg! Tilbudet avsluttes om:

en: I agree to share anonymous data with the development team to help improve WP Rocket. %1$sWhat info will we collect?%2$s
nb_NO: Jeg godtar å dele anonym data med utviklingsteamet for å hjelpe til med å forbedre WP Rocket. %1$sHvilken informasjon vil vi samle inn?%2$s

en: If Varnish runs on your server, you must activate this add-on.
nb_NO: Hvis Varnish kjører på serveren din, må du aktivere dette tillegget.

en: If the issue persists, please %1$scontact support%2$s.
nb_NO: Hvis problemet vedvarer, kan du %1$skontakte suuport%2$s.

en: If this causes trouble, restore the default exclusions, found %1$shere%2$s
nb_NO: Hvis dette forårsaker problemer, gjenoppretter du standardunntakene som finnes %1$sher%2$s

en: If you are not able to upgrade, you can rollback to the previous version by using the button below.
nb_NO: Hvis du ikke kan oppgradere, kan du gå tilbake til forrige versjon ved å bruke knappen nedenfor.

en: If you do not have a WP Rocket account, please %1$spurchase a license%2$s.
nb_NO: Hvis du ikke har en WP Rocket-konto, vennligst %1$skjøp en lisens%2$s.

en: If you need these elements to load immediately, select the related plugins, themes, or services below to ensure they appear without delay.
nb_NO: Hvis du trenger at disse elementene lastes umiddelbart, velg de relaterte pluginene, temaene eller tjenestene nedenfor for å sikre at de vises uten forsinkelse.

en: If you need to create a dedicated set of cache files for each logged-in WordPress user, you must activate this add-on.
nb_NO: Hvis du trenger å opprette et dedikert sett med cache-filer for hver pålogget WordPress-bruker, må du aktivere dette tillegget.

en: If you notice any errors on your website after having activated this setting, just deactivate it again, and your site will be back to normal.
nb_NO: Hvis du legger merke til feil på nettsiden etter at du har aktivert denne innstillingen, kan du deaktivere den igjen, og nettsiden din vil gå tilbake til normalt.

en: Image Dimensions
nb_NO: Bildedimensjoner

en: Image Optimization
nb_NO: Optimalisering av bilder

en: Images
nb_NO: Bilder

en: Images can account for 50% of your loading time!
nb_NO: Bilder kan utgjøre 50 % av lastetiden din!

en: Imagify automatically optimizes all your images, helping your website gain precious seconds while saving you time. With just one click, it resizes, compresses, and converts your images to WebP and AVIF formats without sacrificing quality.
nb_NO: Imagify optimaliserer automatisk alle bildene dine, og hjelper nettsiden din med å vinne dyrebare sekunder samtidig som du sparer tid. Med bare ett klikk, endrer den størrelsen, komprimerer og konverterer bildene dine til WebP- og AVIF-formater uten å gå på bekostning av kvaliteten.

en: Imagify is the easiest WordPress image optimizer. It automatically compresses images, converts them to WebP and AVIF formats, and lets you resize and optimize with just one click!
nb_NO: Imagify er den enkleste bildeoptimalisatoren for WordPress. Den komprimerer bilder automatisk, konverterer dem til WebP og AVIF-formater, og lar deg endre størrelse og optimalisere med bare ett klikk!

en: Import settings
nb_NO: Importer innstillinger

en: Import, Export, Rollback
nb_NO: Import, eksport, rollback

en: Improve browser compatibility for WebP images.
nb_NO: Forbedre nettleserkompatibiliteten for WebP-bilder.

en: Improves font performance and combines multiple font requests to reduce the number of HTTP requests.
nb_NO: Forbedrer fontytelsen og kombinerer flere fontforespørsler for å redusere antallet HTTP-forespørsler.

en: Improves performance by delaying the loading of JavaScript files until user interaction (e.g. scroll, click). %1$sMore info%2$s
nb_NO: Forbedrer ytelsen ved å forsinke innlastingen av JavaScript-filer til brukerinteraksjon (f.eks. skrolling, klikk). %1$sMer info%2$s

en: Improves performance by helping browsers discover fonts in CSS files. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Forbedrer ytelsen ved å hjelpe nettlesere med å oppdage fonter i CSS-filer. %1$sMer info%2$s

en: Incompatible plugins Lists
nb_NO: Lister over inkompatible plugins

en: Incorrect Cloudflare Zone ID.
nb_NO: Feil Cloudflare Zone ID.

en: Incorrect Cloudflare email address or API key.
nb_NO: Feil Cloudflare-e-postadresse eller API-nøkkel.

en: Install
nb_NO: Installer

en: Install Imagify
nb_NO: Installer Imagify

en: Install Imagify for Free
nb_NO: Installer Imagify gratis

en: Integrate your CDN
nb_NO: Integrer din CDN

en: Integrate your Cloudflare account with this add-on.
nb_NO: Integrer Cloudflare-kontoen din med dette tillegget.

en: Internal scripts are excluded by default to prevent issues. Remove them to take full advantage of this option.
nb_NO: Interne skript er ekskludert som standard for å forhindre problemer. Fjern dem for å utnytte denne funksjonen fullt ut.

en: It can improve actual and perceived loading time as images, iframes, and videos will be loaded only as they enter (or about to enter) the viewport and reduces the number of HTTP requests. %1$sMore Info%2$s
nb_NO: Det kan forbedre faktisk og opplevd lastetid, ettersom bilder, iframes og videoer kun lastes når de kommer inn (eller er i ferd med å komme inn) i visningsområdet, og reduserer antallet HTTP-forespørsler. %1$sMer info%2$s

en: It is a great starting point to fix some of the most common issues.
nb_NO: Det er et flott utgangspunkt for å fikse noen av de vanligste problemene.

en: It is not always necessary to deactivate WP Rocket when facing any issues. Most of them can be fixed by deactivating only some options.
nb_NO: Det er ikke alltid nødvendig å deaktivere WP Rocket når du opplever problemer. De fleste av dem kan løses ved kun å deaktivere noen av alternativene.

en: It looks like your domain is not set up on Cloudflare.
nb_NO: Det ser ut til at domenet ditt ikke er satt opp på Cloudflare.

en: It seems a security plugin or the server's firewall prevents WP Rocket from accessing the SaaS features. IPs listed %1$shere in our documentation%2$s should be added to your allowlists:
nb_NO: Det ser ut til at en sikkerhetsplugin eller serverens brannmur hindrer WP Rocket i å få tilgang til SaaS-funksjonene. IP-adresser som er oppført %1$sher i dokumentasjonen vår%2$s bør legges til i tillatelseslistene dine:

en: It was not possible to determine a valid cut-off time: %s.
nb_NO: Det var ikke mulig å fastslå en gyldig avbruddstid: %s.

en: JavaScript Files
nb_NO: JavaScript-filer

en: LazyLoad CSS backgrounds
nb_NO: LazyLoad CSS-bakgrunner

en: LazyLoad for iframes/videos
nb_NO: LazyLoad for iframes/videoer

en: LazyLoad for images
nb_NO: LazyLoad for bilder

en: LazyLoad for images is currently activated in %2$s. If you want to use %1$s’s LazyLoad, disable this option in %2$s.
nb_NO: LazyLoad for bilder er for øyeblikket aktivert i %2$s. Hvis du vil bruke %1$s LazyLoad, deaktiver dette alternativet i %2$s.

en: LazyLoad is currently activated in %2$s. If you want to use WP Rocket’s LazyLoad, disable this option in %2$s.
nb_NO: LazyLoad er for øyeblikket aktivert i %2$s. Hvis du vil bruke WP Rockets LazyLoad, deaktiver dette alternativet i %2$s.

en: LazyLoad, image dimensions, font optimization
nb_NO: LazyLoad, bildedimensjoner, optimalisering av font

en: Learn More
nb_NO: Lær mer

en: Learn about optimal WP Rocket settings for mobile.
nb_NO: Lær om optimale WP Rocket-innstillinger for mobil.

en: Learn more
nb_NO: Lær mer

en: Learn more about RocketCDN
nb_NO: Lær mer om RocketCDN

en: Learn more.
nb_NO: Lær mer.

en: License
nb_NO: Lisens

en: License validation failed. Our server could not resolve the request from your website.
nb_NO: Lisensvalidering mislyktes. Serveren vår kunne ikke løse forespørselen fra nettsiden din.

en: License validation failed. This user account does not exist in our database.
nb_NO: Lisensvalidering mislyktes. Denne brukerkontoen finnes ikke i databasen vår.

en: License validation failed. This user account is blocked.
nb_NO: Lisensvalidering mislyktes. Denne brukerkontoen er blokkert.

en: License validation failed. You may be using a nulled version of the plugin. Please do the following:
nb_NO: Lisensvalidering mislyktes. Du bruker kanskje en utløpt versjon av pluginen. Vennligst gjør følgende:

en: License validation failed: %s
nb_NO: Lisensvalidering mislyktes: %s

en: Link preloading improves the perceived load time by downloading a page when a user hovers over the link. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Forhåndsinnlasting av lenker forbedrer den oppfattede lastetiden ved å laste ned en side når en bruker holder musepekeren over lenken. %1$sMer info%2$s

en: Lists are successfully updated.
nb_NO: Listene er oppdatert.

en: Lists are up to date.
nb_NO: Listene er oppdaterte.

en: Load CSS asynchronously
nb_NO: Last inn CSS asynkront

en: Load CSS asynchronously for mobile
nb_NO: Last inn CSS asynkront for mobil

en: Load JavaScript deferred
nb_NO: Last inn JavaScript utsatt

en: Load JavaScript deferred eliminates render-blocking JS on your site and can improve load time. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Last inn JavaScript utsatt fjerner render-blokkering JS på nettsiden din og kan forbedre lastetiden. %1$sMer info%2$s

en: Login to your WP Rocket %1$saccount%2$s
nb_NO: Logg inn på WP Rocket-%1$skontoen%2$s din

en: Make sure you have an active %1$sWP Rocket license%2$s.
nb_NO: Sørg for at du har en aktiv %1$sWP Rocket-lisens%2$s.

en: Minify CSS files
nb_NO: Minify CSS-filer

en: Minify CSS removes whitespace and comments to reduce the file size.
nb_NO: Minify CSS fjerner mellomrom og kommentarer for å redusere filstørrelsen.

en: Minify JavaScript files
nb_NO: Minifiser JavaScript-filer

en: Minify JavaScript removes whitespace and comments to reduce the file size.
nb_NO: Minifiser JavaScript fjerner mellomrom og kommentarer for å redusere filstørrelsen.

en: Minutes
nb_NO: Minutter

en: Missing Cloudflare Zone ID.
nb_NO: Mangler Cloudflare Zone ID.

en: Missing Cloudflare result.
nb_NO: Manglende Cloudflare-resultat.

en: Mobile CPCSS generation not enabled.
nb_NO: Generering av CPCSS for mobil er ikke aktivert.

en: Mobile Cache
nb_NO: Mobilcache

en: Mobile Cache is now enabled for your site.
nb_NO: Mobilcache er nå aktivert for nettsiden din.

en: Mobile Critical CSS for %1$s not generated.
nb_NO: Mobile Critical CSS for %1$s ble ikke generert.

en: Mobile Critical CSS for %1$s timeout. Please retry a little later.
nb_NO: Mobile Critical CSS for %1$s tidsavbrudd. Prøv på nytt litt senere.

en: Mobile Critical CSS for %s generated.
nb_NO: Mobile Critical CSS for %s generert.

en: Modify options
nb_NO: Endre alternativer

en: Monthly
nb_NO: Månedlig

en: More details
nb_NO: Flere detaljer

en: More info
nb_NO: Mer info

en: My Account
nb_NO: Min konto

en: Need Help?
nb_NO: Trenger du hjelp?

en: Never Cache Cookies
nb_NO: Aldri cache cookies

en: Never Cache URL(s)
nb_NO: Aldri cache URL(er)

en: Never Cache User Agent(s)
nb_NO: Aldri cache brukeragent(er)

en: Never cache this page
nb_NO: Aldri cache denne siden

en: New!
nb_NO: Nytt!

en: Next Billing Date
nb_NO: Neste faktureringsdato

en: No Subscription
nb_NO: Ingen abonnement

en: No domain available in your Cloudflare account
nb_NO: Ingen domener tilgjengelig i Cloudflare-kontoen din

en: No, deactivate and snooze this message for
nb_NO: Nei, deaktiver og utsett denne meldingen i

en: No, thanks
nb_NO: Nei takk

en: Not required for services like Cloudflare and Sucuri. Please see our available %1$sAdd-ons%2$s.
nb_NO: Kreves ikke for tjenester som Cloudflare og Sucuri. Vennligst se våre tilgjengelige %1$sTillegg%2$s.

en: OPcache purge failed.
nb_NO: OPcache-tømming mislyktes.

en: OPcache successfully purged
nb_NO: OPcache ble vellykket tømt

en: Once a database optimization has been performed, there is no way to undo it.
nb_NO: Når en databaseoptimalisering er utført, kan det ikke angres.

en: One of the easiest, most comprehensive, and popular cookie consent plugins available. Google Gold Certified Partner to quickly comply with data privacy laws from around the world.
nb_NO: En av de enkleste, mest omfattende og populære cookie-samtykke-pluginene tilgjengelig. Google Gold Certified Partner for å raskt overholde personvernlover fra hele verden.

en: One-Click Add-ons are features extending available options without configuration needed. Switch the option "on" to enable from this screen.
nb_NO: Ett-klikks tillegg er funksjoner som utvider tilgjengelige alternativer uten behov for konfigurasjon. Slå alternativet "på" for å aktivere fra denne skjermen.

en: One-click Rocket Add-ons
nb_NO: Ett-klikks Rocket-tillegg

en: One-click exclusions
nb_NO: Ekskluderinger med ett klikk

en: Optimal settings
nb_NO: Optimale innstillinger

en: Optimize
nb_NO: Optimaliser

en: Optimize CSS & JS
nb_NO: Optimaliser CSS og JS

en: Optimize CSS Delivery features are disabled on local environments. %1$sLearn more%2$s
nb_NO: Optimize CSS delivery-funksjoner er deaktivert i lokale miljøer. %1$sLær mer%2$s

en: Optimize CSS delivery eliminates render-blocking CSS on your website. Only one method can be selected. Remove Unused CSS is recommended for optimal performance, but limited only to the users with active license.
nb_NO: Optimize CSS delivery eliminerer render-blokkering CSS på nettsiden din. Kun én metode kan velges. Fjern ubrukt CSS anbefales for optimal ytelse, men er kun tilgjengelig for brukere med aktiv lisens.

en: Optimize CSS delivery eliminates render-blocking CSS on your website. Only one method can be selected. Remove Unused CSS is recommended for optimal performance.
nb_NO: Optimize CSS delivery eliminerer render-blokkering CSS på nettsiden din. Kun én metode kan velges. Fjern ubrukt CSS anbefales for optimal ytelse.

en: Optimize Google Fonts
nb_NO: Optimaliser Google Fonts

en: Optimize Performance
nb_NO: Optimaliser ytelsen

en: Optimize Tables
nb_NO: Optimaliser tabeller

en: Optimize, reduce bloat
nb_NO: Optimaliser, reduser bloat

en: Other Services
nb_NO: Andre tjenester

en: Our Plugins
nb_NO: Våre plugins

en: Our advice? Instead of deactivating WP Rocket, use our %1$sSafe Mode%2$s to quickly disable LazyLoad, File Optimization, and CDN options. Then check to see if your issue is resolved.
nb_NO: Vårt råd? I stedet for å deaktivere WP Rocket, bruk %1$sSikkerhetsmodus%2$s for raskt å deaktivere LazyLoad, Optimalisering av filer og CDN-alternativer. Sjekk deretter om problemet ditt er løst.

en: PHP %1$s. To use this WP Rocket version, please ask your web host how to upgrade your server to PHP %1$s or higher.
nb_NO: PHP %1$s. For å bruke denne WP Rocket-versjonen, vennligst spør webhosten din om hvordan du oppgraderer serveren din til PHP %1$s eller høyere.

en: PHP version number:
nb_NO: PHP versjonsnummer:

en: Passing the Core Web vitals
nb_NO: Oppnå gode resultater i Core Web vitals

en: Payment Processors
nb_NO: Betalingsbehandlere

en: Performance impact
nb_NO: Påvirkning av ytelse

en: Play Youtube video
nb_NO: Spill av Youtube-video

en: Please %1$scontact support%2$s.
nb_NO: Vennligst %1$skontakt support%2$s.

en: Please contact your host to check if CRON is working.
nb_NO: Ta kontakt med hosten din for å sjekke om CRON fungerer.

en: Please see %1$sthis guide%2$s for more info.
nb_NO: Se %1$sdenne guiden%2$s for mer info.

en: Plugin names of all active plugins
nb_NO: Navn på alle aktive plugins

en: Post Cleanup
nb_NO: Rydd opp i innlegg

en: Post revisions and drafts will be permanently deleted. Do not use this option if you need to retain revisions or drafts.
nb_NO: Innleggsrevisjoner og utkast vil bli permanent slettet. Ikke bruk dette alternativet hvis du trenger å beholde revisjoner eller utkast.

en: Prefetch DNS Requests
nb_NO: Forhåndshent DNS-forespørsler

en: Preload
nb_NO: Forhåndslast

en: Preload Cache
nb_NO: Forhåndslast cache

en: Preload Fonts
nb_NO: Forhåndsinnlasting av fonter

en: Preload Links
nb_NO: Forhåndslast lenker

en: Preload the sitemap from the Jetpack plugin
nb_NO: Forhåndslast sitemap fra Jetpack-pluginen

en: Priority Elements
nb_NO: Prioriterte elementer

en: Protect & Secure
nb_NO: Beskytt og sikre

en: Provide your API key to clear the Sucuri cache when WP Rocket’s cache is cleared.
nb_NO: Oppgi API-nøkkelen din for å tømme Sucuri-cachen når WP Rockets cache er tømt.

en: Provide your account email, global API key, and domain to use options such as clearing the Cloudflare cache and enabling optimal settings with WP Rocket.
nb_NO: Oppgi e-postadressen til kontoen din, global API-nøkkel og domenet for å bruke alternativer som å tømme Cloudflare-cache og aktivere optimale innstillinger med WP Rocket.

en: Provides a fallback if auto-generated critical path CSS is incomplete. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Gir en fallback hvis auto-generert Critical Path CSS er ufullstendig. %1$sMer info%2$s

en: Publish the %s
nb_NO: Publiser %s

en: Purge RocketCDN cache
nb_NO: Tøm RocketCDN-cache

en: Purge Sucuri cache
nb_NO: Tøm Sucuri-cache

en: Purge this URL
nb_NO: Tøm denne URL-en

en: Purges RocketCDN cached resources for your website. %s
nb_NO: Tømmer RocketCDN-cachede ressurser for nettsiden din. %s

en: Purges cached resources for your website. %s
nb_NO: Tømmer cachede ressurser for nettsiden din.%s

en: Quick Actions
nb_NO: Raske handlinger

en: Rank Math SEO is the Best WordPress SEO plugin with the features of many SEO and AI SEO tools in a single package to help multiply your SEO traffic.
nb_NO: Rank Math SEO er den beste SEO-pluginen for WordPress med funksjonene til mange SEO- og AI-SEO-verktøy i én pakke som hjelper deg å multiplisere SEO-trafikken din.

en: Re-install version %s
nb_NO: Installer versjon %s på nytt

en: Read more
nb_NO: Les mer

en: Read our guide
nb_NO: Les guiden vår

en: Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
nb_NO: Les %1$sdokumentasjonen%2$s for mer veiledning.

en: Read the documentation
nb_NO: Les dokumentasjonen

en: Reduce activity
nb_NO: Reduser aktivitet

en: Reduce lifespan to 10 hours or less if you notice issues that seem to appear periodically. %1$sWhy?%2$s
nb_NO: Reduser levetiden til 10 timer eller mindre hvis du oppdager problemer som ser ut til å dukke opp med jevne mellomrom. %1$sHvorfor?%2$s

en: Reduce or disable Heartbeat activity
nb_NO: Reduser eller deaktiver Heartbeat-aktivitet

en: Reduce this banner
nb_NO: Reduser dette banneret

en: Reduces overhead of database tables
nb_NO: Reduserer belastningen på databastabellene

en: Reducing activity will change Heartbeat frequency from one hit each minute to one hit every 2 minutes.
nb_NO: Hvis du reduserer aktiviteten, endres Heartbeat-frekvensen fra ett treff hvert minutt til ett treff hvert 2 minutt.

en: Reducing or disabling the Heartbeat API’s activity can help save some of your server’s resources.
nb_NO: Å redusere eller deaktivere Heartbeat API-aktiviteten kan bidra til å spare noen av serverens ressurser.

en: Refresh info
nb_NO: Oppdater informasjon

en: Regenerate Critical CSS
nb_NO: Regenerer Critical CSS

en: Regenerate Critical Path CSS
nb_NO: Regenerer Critical Path CSS

en: Regenerate WP Rocket configuration files now
nb_NO: Regenerer WP Rocket-konfigurasjonsfilene nå

en: Regenerate specific CPCSS
nb_NO: Generer spesifikk CPCSS på nytt

en: Reinstall
nb_NO: Installer på nytt

en: Reinstall version %s
nb_NO: Installer versjon %s på nytt

en: Relative protocol
nb_NO: Relativ protokoll

en: Remove Unused CSS
nb_NO: Fjern ubrukt CSS

en: Remove Unused CSS is currently activated in Perfmatters. If you want to use WP Rocket's Remove Unused CSS feature, disable this option in Perfmatters.
nb_NO: Fjern ubrukt CSS er for øyeblikket aktivert i Perfmatters. Hvis du vil bruke WP Rockets Fjern ubrukt CSS-funksjon, deaktiver dette alternativet i Perfmatters.

en: Removes unused CSS per page and helps to reduce page size and HTTP requests. Recommended for best performance. Test thoroughly! %1$sMore info%2$s
nb_NO: Fjerner ubrukt CSS per side og bidrar til å redusere sidestørrelse og HTTP-forespørsler. Anbefales for best ytelse. Test grundig! %1$sMer info%2$s

en: Renew before it is too late, you will only pay %1$s%2$s%3$s!
nb_NO: Forny før det er for sent, du betaler kun %1$s%2$s%3$s!

en: Renew before it is too late, you will pay %1$s%3$s%2$s.
nb_NO: Forny før det er for sent. Du betaler %1$s%3$s%2$s.

en: Renew now
nb_NO: Forny nå

en: Renew with a %1$s%2$s discount%3$s before it is too late, you will only pay %1$s%4$s%3$s!
nb_NO: Forny med %1$s%2$s rabatt%3$s før det er for sent. Du betaler kun %1$s%4$s%3$s!

en: Renew with a %1$s%2$s discount%3$s before it is too late, you will only pay %4$s%5$s%6$s!
nb_NO: Forny med %1$s%2$s rabatt%3$s før det er for sent. Du betaler kun %4$s%5$s%6$s!

en: Renew your license for 1 year now and get %1$s%3$s OFF%2$s immediately: you will only pay %1$s%4$s%2$s!
nb_NO: Forny lisensen din for 1 år nå og få %1$s%3$s rabatt%2$s med en gang. Du betaler kun %1$s%4$s%2$s!

en: Renew your license for 1 year now at %1$s%3$s%2$s.
nb_NO: Forny lisensen din for 1 år nå for%1$s%3$s%2$s.

en: Replace YouTube iframe with preview image
nb_NO: Erstatt YouTube iframe med forhåndsvisning av bilde

en: Replace YouTube iframe with preview image is not compatible with %2$s.
nb_NO: Erstatt YouTube iframe med forhåndsvisning av bilde er ikke kompatibelt med %2$s.

en: Replace site's hostname with:
nb_NO: Erstatt nettsidens vertsnavn med:

en: Requested post does not exist.
nb_NO: Forespurt innlegg eksisterer ikke.

en: Revert back to the default CPCSS
nb_NO: Gå tilbake til standard CPCSS

en: Revisions
nb_NO: Revisjoner

en: Rocket Add-ons
nb_NO: Rocket-tillegg

en: Rocket Add-ons are complementary features extending available options.
nb_NO: Rocket-tillegg er komplementære funksjoner som utvider tilgjengelige alternativer.

en: RocketCDN cache purge failed: %s.
nb_NO: RocketCDN-cache-tømming mislyktes: %s.

en: RocketCDN cache purge failed: Missing identifier parameter.
nb_NO: RocketCDN-cache-tømming mislyktes: Mangler identifikatorparameter.

en: RocketCDN cache purge failed: Missing user token.
nb_NO: RocketCDN-cache-tømming mislyktes: Manglende brukertoken.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an empty response.
nb_NO: RocketCDN-cache-tømming mislyktes: API-et returnerte et tomt svar.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an unexpected response code.
nb_NO: RocketCDN-cache-tømming mislyktes: API-et returnerte en uventet svarkode.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an unexpected response.
nb_NO: RocketCDN-cache-tømming mislyktes: API-et returnerte et uventet svar.

en: RocketCDN cache purge successful.
nb_NO: RocketCDN-cache-tømming vellykket.

en: RocketCDN disabled
nb_NO: RocketCDN deaktivert

en: RocketCDN enabled
nb_NO: RocketCDN aktivert

en: RocketCDN is not available at the moment. Please retry later.
nb_NO: RocketCDN er ikke tilgjengelig for øyeblikket. Prøv på nytt senere.

en: RocketCDN is unavailable on local domains and staging sites.
nb_NO: RocketCDN er ikke tilgjengelig på lokale domener og staging-sider.

en: Safe Mode for Delay JavaScript Execution
nb_NO: Sikkerhetsmodus for Delay JavaScript-kjøring

en: Save $%1$s%2$s%3$s
nb_NO: Spar $%1$s%2$s%3$s

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Save Changes and Optimize
nb_NO: Lagre endringer og optimaliser

en: Save and optimize
nb_NO: Lagre og optimaliser

en: Schedule Automatic Cleanup
nb_NO: Planlegg automatisk opprydding

en: Scheduled Cache Purge
nb_NO: Planlagt cache-tømming

en: Scheduled Database Optimization
nb_NO: Planlagt databaseoptimalisering

en: Script error
nb_NO: Skriptfeil

en: Script timeout
nb_NO: Tidsavbrudd for skript

en: Seconds
nb_NO: Sekunder

en: Select all
nb_NO: Velg alle

en: Self-host Google Fonts
nb_NO: Selvhosting av Google Fonts

en: Sensitive pages like custom login/logout URLs should be excluded from cache.
nb_NO: Sensitive sider som tilpassede innloggings-/utloggings-URL-er bør ekskluderes fra cache.

en: Server type:
nb_NO: Servertype:

en: Set Up the Cloudflare Add-on
nb_NO: Sett opp Cloudflare-tillegget

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings import failed:
nb_NO: Import av innstillinger mislyktes:

en: Settings import failed: incorrect filename.
nb_NO: Import av innstillinger mislyktes: Feil filnavn.

en: Settings import failed: incorrect filetype.
nb_NO: Import av innstillinger mislyktes: Feil filtype.

en: Settings import failed: no file uploaded.
nb_NO: Import av innstillinger mislyktes: Ingen fil ble lastet opp.

en: Settings import failed: unexpected file content.
nb_NO: Import av innstillinger mislyktes: uventet filinnhold.

en: Settings import failed: you do not have the permissions to do this.
nb_NO: Import av innstillinger mislyktes: Du har ikke tillatelse til å gjøre dette.

en: Settings imported and saved.
nb_NO: Innstillinger importert og lagret.

en: Settings saved.
nb_NO: Innstillingene er lagret.

en: Should only be used with Cloudflare's flexible SSL feature. URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to use // instead of http:// or https://.
nb_NO: Bør kun brukes med Cloudflares fleksible SSL-funksjon. URL-er til statiske filer (CSS, JS, bilder) vil bli omskrevet til å bruke // i stedet for http:// eller https://.

en: Show Sidebar
nb_NO: Vis sidefelt

en: Sitemap preload: %d pages have been cached.
nb_NO: Forhåndsinnlasting av sitemap: %d sider har blitt cachet.

en: Sitemap preload: %d uncached pages have now been preloaded. (refresh to see progress)
nb_NO: Forhåndsinnlasting av sitemap: %d ikke-cachede sider har nå blitt forhåndslastet. (oppdater for å se fremdrift)

en: Sorry! Adding /(.*) in Advanced Rules > Never Cache URL(s) was not saved because it disables caching and optimizations for every page on your site.
nb_NO: Beklager! Å legge til /(.*) i Avanserte regler > Aldri cache URL(er) ble ikke lagret fordi det deaktiverer caching og optimaliseringer for hver side på nettsiden din.

en: Spam Comments
nb_NO: Spamkommentarer

en: Spam and trashed comments will be permanently deleted.
nb_NO: Spam og slettede kommentarer vil bli permanent slettet.

en: Specify CSS filenames, IDs or classes that should not be removed (one per line).
nb_NO: Angi CSS-filnavn, ID-er eller klasser som ikke skal fjernes (én per linje).

en: Specify URL(s) of files that should not get served via CDN (one per line).
nb_NO: Angi URL(er) for filer som ikke skal betjenes via CDN (én per linje).

en: Specify URLs of CSS files to be excluded from minification (one per line).
nb_NO: Angi URL-er til CSS-filer som skal utelates fra minification (én per linje).

en: Specify URLs of JavaScript files to be excluded from minification and concatenation (one per line).
nb_NO: Angi URL-er til JavaScript-filer som skal utelates fra minification og kombinasjon (én per linje).

en: Specify URLs of pages or posts that should never be cached (one per line)
nb_NO: Spesifiser URL-er til sider eller innlegg som aldri skal caches (én per linje)

en: Specify URLs or keywords of JavaScript files to be excluded from defer (one per line). %1$sMore info%2$s
nb_NO: Angi URL-er eller nøkkelord for JavaScript-filer som skal utelates fra utsettelse (én per linje). %1$sMer info%2$s

en: Specify URLs or keywords that can identify inline or JavaScript files to be excluded from delaying execution (one per line).
nb_NO: Angi URL-er eller nøkkelord som kan identifisere innsatte- eller JavaScript-filer som skal utelates fra forsinket utførelse (én per linje).

en: Specify URLs to be excluded from the preload feature (one per line). %1$sMore info%2$s
nb_NO: Ango URL-er som skal ekskluderes fra forhåndsinnlasting (en per linje). %1$sMer info%2$s

en: Specify URLs you always want purged from cache whenever you update any post or page (one per line)
nb_NO: Angi URL-er som alltid skal tømmes fra cache hver gang du oppdaterer et innlegg eller en side (én per linje).

en: Specify external hosts to be prefetched (no <code>http:</code>, one per line)
nb_NO: Angi eksterne hoster som skal forhåndshentes (uten <code>http:</code>, én per linje)

en: Specify full or partial IDs of cookies that, when set in the visitor's browser, should prevent a page from getting cached (one per line)
nb_NO: Angi fullstendige eller delvise ID-er for cookies som, når de angis i den besøkendes nettleser, skal forhindre at en side blir cachet (én per linje)

en: Specify keywords (e.g. image filename, CSS filename, CSS class, domain) from the image or iframe code to be excluded (one per line). %1$sMore info%2$s
nb_NO: Angi nøkkelord (f.eks. filnavn på bilde, CSS-filnavn, CSS-klasse, domene) fra bildet eller iframe-koden som skal utelates (én per linje). %1$sMer info%2$s

en: Specify patterns of inline JavaScript to be excluded from concatenation (one per line). %1$sMore info%2$s
nb_NO: Angi mønstre for innsatt JavaScript som skal utelates fra kombinasjon (én per linje). %1$sMer info%2$s

en: Specify query strings for caching (one per line)
nb_NO: Angi spørringsstrenger for cache (én per linje).

en: Specify the CNAME(s) below
nb_NO: Angi CNAME(er) nedenfor

en: Specify time after which the global cache is cleared<br>(0 = unlimited )
nb_NO: Angi tidspunktet for når den globale cachen tømmes<br>(0 = ubegrenset)

en: Specify urls of the font files to be preloaded (one per line). Fonts must be hosted on your own domain, or the domain you have specified on the CDN tab.
nb_NO: Angi URL-er til font-filene som skal forhåndslastes (én per linje). Fonter må ligge på ditt eget domene, eller domenet du har angitt på CDN-fanen.

en: Specify user agent strings that should never see cached pages (one per line)
nb_NO: Angi brukeragent-strenger som aldri skal se cachede sider (én per linje)

en: Speed Up More Websites
nb_NO: Øk hastigheten på flere nettsider

en: Speed Up Your Website With Lighter Images
nb_NO: Øk hastigheten på nettsiden din med lette bilder

en: Speed Up Your Website, Instantly
nb_NO: Øk hastigheten på nettsiden din umiddelbart

en: Speed up your website and boost your SEO by reducing image file sizes without losing quality with Imagify.
nb_NO: Øk hastigheten på nettsiden din og boost SEO-en din ved å redusere bildestørrelser uten å miste kvalitet med Imagify.

en: Speed up your website thanks to:
nb_NO: Øk hastigheten på nettsiden din takket være:

en: Speed up your website with RocketCDN, WP Rocket’s Content Delivery Network!
nb_NO: Øk hastigheten på nettsiden din med RocketCDN, WP Rockets Content Delivery Network!

en: Speed up your website with RocketCDN, WP Rocket’s Content Delivery Network.
nb_NO: Øk hastigheten på nettsiden din med RocketCDN, WP Rockets Content Delivery Network.

en: Speed your site for mobile visitors.
nb_NO: Øk hastigheten på nettsiden din for mobilbesøkende.

en: Static Files
nb_NO: Statiske filer

en: Stay with the old option
nb_NO: Hold deg til det gamle alternativet

en: Still cannot find a solution?
nb_NO: Finner du fortsatt ikke en løsning?

en: Stop Preload
nb_NO: Stopp forhåndslasting

en: Submit a ticket and get help from our friendly and knowledgeable Rocketeers.
nb_NO: Send inn en ticket og få hjelp fra våre vennlige og kunnskapsrike Rocketeers.

[ctx: Sucuri]
en: Find your API key
nb_NO: Finn API-nøkkelen din

[ctx: Sucuri]
en: Firewall API key (for plugin), must be in format {32 characters}/{32 characters}:
nb_NO: Brannmurens API-nøkkel (for plugin), må være i formatet {32 tegn}/{32 tegn}:

en: Sucuri Add-on: The API key for the Sucuri firewall must be in format <code>{32 characters}/{32 characters}</code>.
nb_NO: Sucuri-tillegg: API-nøkkelen for Sucuri-brannmuren må være i formatet <code>{32 tegn}/{32 tegn}</code>.

en: Sucuri cache purge error: %s
nb_NO: Feil ved tømming av Sucuri-cache: %s

en: Sucuri credentials
nb_NO: Sucuri-legitimasjon

en: Sucuri firewall API key is invalid.
nb_NO: Sucuri-brannmurens API-nøkkel er ugyldig.

en: Sucuri firewall API key was not found.
nb_NO: Sucuri-brannmurens API-nøkkel ble ikke funnet.

en: Synchronize Sucuri cache with this add-on.
nb_NO: Synkroniser Sucuri-cache med dette tillegget.

en: Tables
nb_NO: Tabeller

en: Take advantage of %1$s to speed up more websites:%2$s get a %3$s%4$s off%5$s for %3$supgrading your license to %6$s!%5$s
nb_NO: Dra nytte av %1$s for å øke hastigheten på flere nettsider:%2$s få  %3$s%4$s rabatt%5$s for å %3$soppgradere lisensen din til %6$s!%5$s

en: Temporarily activate development mode on your website. This setting will automatically turn off after 3 hours. %1$sLearn more%2$s
nb_NO: Aktiver utviklingsmodus midlertidig på nettsiden din. Denne innstillingen slås automatisk av etter 3 timer. %1$sLær mer%2$s

en: Test and Improve Google Core Web Vitals for WordPress.
nb_NO: Test og forbedre Google Core Web Vitals for WordPress.

en: Thank you!
nb_NO: Takk!

en: The Easiest Way to Protect Your Website
nb_NO: Den enkleste måten å beskytte nettsiden din på

en: The Optimize CSS Delivery feature is disabled.
nb_NO: Funksjonen Optimize CSS Delivery er deaktivert.

en: The Remove Unused CSS and Load CSS asynchronously features are great options to address the PageSpeed Insights recommendations and improve your website performance.
nb_NO: Funksjonene Fjern ubrukt CSS og Last inn CSS asynkront er gode alternativer for å adressere PageSpeed Insights-anbefalingene og forbedre nettsidens ytelse.

en: The Safe Mode mode prevents all internal scripts from being delayed.
nb_NO: Sikkerhetsmodus forhindrer at alle interne skript blir forsinket.

en: The Sucuri cache is being cleared. Note that it may take up to two minutes for it to be fully flushed.
nb_NO: Sucuri-cache tømmes. Merk at det kan ta opptil to minutter før den er fullstendig fjernet.

en: The Sucuri firewall API returned an unknown error.
nb_NO: Sucuri-brannmurens API returnerte en ukjent feil.

en: The Sucuri firewall API returned the following error: %s | The Sucuri firewall API returned the following errors: %s
nb_NO[0]: Sucuri-brannmur-API-en returnerte følgende feil: %s
nb_NO[1]: Sucuri-brannmurens API returnerte følgende feil: %s

en: The Swiss Army Knife of SEO Tools
nb_NO: En alt-i-ett-løsning for SEO-verktøy

en: The WP_CACHE constant needs to be set to true for WP Rocket cache to work properly
nb_NO: WP_CACHE-konstanten må settes til true for at WP Rocket-cache skal fungere riktig.

en: The best WordPress performance plugin.
nb_NO: Den beste WordPress performance-plugin.

en: The called class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s!
nb_NO: Den kalte klassen %1$s er <strong>foreldet</strong> siden versjon %2$s!

en: The called class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
nb_NO: Den kalte klassen %1$s er <strong>foreldet</strong> siden versjon %2$s! Bruk %3$s i stedet.

en: The change is already applied to the plugin settings. If you were using the CNAME in your code, make sure to update it to: %1$s.
nb_NO: Endringen er allerede brukt på plugin-innstillingene. Hvis du brukte CNAME i koden din, må du sørge for å oppdatere den til: %1$s.

en: The debug file could not be deleted.
nb_NO: Debug-filen kunne ikke slettes.

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br/>Allowed font extensions: otf, ttf, svg, woff, woff2.
nb_NO: Domenedelen av URL-en blir fjernet automatisk.<br/>Tillatte fonter: otf, ttf, svg, woff, woff2.

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use (.*) wildcards to address multiple URLs under a given path.
nb_NO: Domenedelen av URL-en blir fjernet automatisk.<br>Bruk (.*) wildcards for å adressere flere URL-er under en gitt sti.

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use (.*) wildcards to exclude all files of a given file type located at a specific path.
nb_NO: Domenedelen av URL-en blir fjernet automatisk.<br>Bruk (.*) wildcards for å utelate alle filer av en gitt filtype som ligger på en bestemt sti.

en: The following code should have been written to this file:
nb_NO: Følgende kode skulle vært skrevet til denne filen:

en: The following pattern is invalid and has been removed: | The following patterns are invalid and have been removed:
nb_NO[0]: Følgende mønster er ugyldig og er fjernet:
nb_NO[1]: Følgende mønstre er ugyldige og har blitt fjernet:

en: The following scheduled event failed to run. This may indicate the CRON system is not running properly, which can prevent some WP Rocket features from working as intended: | The following scheduled events failed to run. This may indicate the CRON system is not running properly, which can prevent some WP Rocket features from working as intended:
nb_NO[0]: Følgende planlagte hendelse kunne ikke kjøres. Dette kan indikere at CRON-systemet ikke kjører som det skal, noe som kan forhindre at noen WP Rocket-funksjoner fungerer etter hensikten:
nb_NO[1]: De følgende planlagte hendelsene klarte ikke å kjøres. Dette kan indikere at CRON-systemet ikke fungerer riktig, noe som kan hindre at noen WP Rocket-funksjoner fungerer som forventet:

en: The log file could not be read.
nb_NO: Loggfilen kunne ikke leses.

en: The log file does not exist.
nb_NO: Loggfilen finnes ikke.

en: The logs are not saved into a file.
nb_NO: Loggene lagres ikke i en fil.

en: The provided license data are not valid.
nb_NO: De oppgitte lisensdataene er ikke gyldige.

en: Themes
nb_NO: Temaer

en: There seems to be an issue validating your license. Please see the error message below. | There seems to be an issue validating your license. You can see the error messages below.
nb_NO[0]: Det ser ut til å være et problem med å validere lisensen din. Se feilmeldingen nedenfor.
nb_NO[1]: Det ser ut til å være et problem med å validere lisensen din. Du kan se feilmeldingene nedenfor.

en: These features will be %1$sautomatically disabled on %3$s%2$s.
nb_NO: Disse funksjonene blir %1$sautomatisk deaktivert på %3$s%2$s.

en: This action will clear all the cache files.
nb_NO: Denne handlingen vil tømme alle cache-filene.

en: This action will clear and preload all the cache files.
nb_NO: Denne handlingen vil tømme og forhåndslaste alle cache-filer.

en: This action will clear the Critical Images and Lazily Rendered Content.
nb_NO: Denne handlingen vil tømme Critical Images og Lazily Rendered Content.

en: This action will clear the used CSS files.
nb_NO: Denne handlingen vil fjerne de brukte CSS-filene.

en: This can significantly improve your loading time if you have a lot of YouTube videos on a page.
nb_NO: Dette kan forbedre lastetiden betydelig hvis du har mange YouTube-videoer på én side.

en: This could break things!
nb_NO: Dette kan ødelegge ting!

en: This feature is not available for non-public post types.
nb_NO: Denne funksjonen er ikke tilgjengelig for ikke-offentlige innleggstyper.

en: This is a one-time action and this button will be removed afterwards. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Dette er en engangshandling, og denne knappen vil bli fjernet etterpå. %1$sMer info%2$s

en: This license key is not recognized.
nb_NO: Denne lisensnøkkelen gjenkjennes ikke.

en: This plugin blocks WP Rocket's caching and optimizations. Deactivate it and use %1$sEzoic's nameserver integration%2$s instead.
nb_NO: Denne pluginen blokkerer WP Rockets caching og optimaliseringer. Deaktiver den og bruk %1$sEzoics navnetjener-integrasjon%2$s i stedet.

en: This post uses specific Critical Path CSS. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Dette innlegget bruker spesifikk Critical Path CSS. %1$sMer info%2$s

en: This website is not allowed.
nb_NO: Denne nettsiden er ikke tillatt.

en: This would help us to improve WP Rocket for you in the future.
nb_NO: Dette vil hjelpe oss med å forbedre WP Rocket for deg i fremtiden.

en: To function properly, %1$s %2$s requires at least:
nb_NO: For å fungere riktig, krever %1$s %2$s minimum:

en: To guarantee fast websites, WP Rocket automatically applies 80% of web performance best practices.
nb_NO: For å garantere raske nettsider, bruker WP Rocket automatisk 80 % av beste praksis for webytelse.

en: To learn more about the process check our %1$sdocumentation%2$s.
nb_NO: For å lære mer om prosessen, sjekk %1$sdokumentasjonen%2$s vår.

en: To resolve, please %1$scontact support%2$s.
nb_NO: For å løse problemet, vennligst %1$skontakt support%2$s.

en: To resolve, please contact support.
nb_NO: For å løse problemet, vennligst kontakt support.

en: To use RocketCDN, replace your CNAME with %1$s%2$s%3$s.
nb_NO: For å bruke RocketCDN, erstatt CNAME med %1$s%2$s%3$s.

en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: Transients
nb_NO: Transienter

en: Transients Cleanup
nb_NO: Rydd opp i transienter

en: Transients are temporary options; they are safe to remove. They will be automatically regenerated as your plugins require them.
nb_NO: Transientene er midlertidige alternativer; de er trygge å fjerne. De vil automatisk bli regenerert etter hvert som pluginene dine trenger dem.

en: Trashed Comments
nb_NO: Slettede kommentarer

en: Trashed Posts
nb_NO: Slettede innlegg

en: Troubleshoot: %1$sHow to make system files writeable%2$s
nb_NO: Feilsøking: %1$sSlik gjør du systemfiler skrivbare%2$s

en: Troubleshooting
nb_NO: Feilsøking

en: Troubleshooting Display Issues with File Optimization
nb_NO: Feilsøking av visningsproblemer med optimalisering av filer

en: Try clicking %1$sSave Changes%2$s below. If the error persists, follow %3$sthis guide%4$s.
nb_NO: Prøv å klikke på %1$sLagre endringer%2$s nedenfor. Hvis feilen vedvarer, følg %3$sdenne guiden%4$s.

en: Try clicking %1$sValidate License%2$s below. If the error persists, follow %3$sthis guide%4$s.
nb_NO: Prøv å klikke på %1$sValider lisens%2$s nedenfor. Hvis feilen vedvarer, følg %3$sdenne guiden%4$s.

en: Turn on Remove Unused CSS
nb_NO: Slå på Fjern ubrukt CSS

en: Tutorials
nb_NO: Veiledninger

en: URLs to prefetch
nb_NO: URL-er som skal forhåndshentes

en: Unavailable
nb_NO: Utilgjengelig

en: Update Inclusion and Exclusion Lists
nb_NO: Oppdater Inclusion og Exclusion List

en: Update lists
nb_NO: Oppdater lister

en: Upgrade now
nb_NO: Oppgrader nå

en: Upgrade to %s
nb_NO: Oppgrader til %s

en: Upgrade your %1$saccount%2$s or %3$stransfer your license%2$s to this domain.
nb_NO: Oppgrader %1$skontoen%2$s din, eller %3$soverfør lisensen din%2$s til dette domenet.

en: Upload file and import settings
nb_NO: Last opp fil og importer innstillinger

en: Use (.*) wildcards to detect parts of UA strings.
nb_NO: Bruk (.*) wildcards for å oppdage deler av UA-strenger.

en: Use a private browser to check your website's speed and visual appearance.
nb_NO: Bruk en privat nettleser for å sjekke nettsidens hastighet og visuelle utseende.

en: Used CSS
nb_NO: Brukt CSS

en: User Cache
nb_NO: Bruker-cache

en: User cache is great when you have user-specific or restricted content on your website.<br>%1$sLearn more%2$s
nb_NO: Bruker-cache er flott når du har brukerspesifikt eller begrenset innhold på nettsiden din.<br>%1$sLær mer%2$s

en: Valid until %s only!
nb_NO: Kun gyldig til %s!

en: Validate License
nb_NO: Valider lisens

en: Varnish auto-purge will be automatically enabled once Varnish is enabled on your %s server.
nb_NO: Varnish auto-purge vil automatisk bli aktivert når Varnish er aktivert på %s-serveren din.

en: Varnish cache will be purged each time WP Rocket clears its cache to ensure content is always up-to-date.<br>%1$sLearn more%2$s
nb_NO: Varnish-cache vil bli tømt hver gang WP Rocket tømmer cachen for å sikre at innholdet alltid er oppdatert.<br>%1$sLær mer%2$s

en: View my account
nb_NO: Se kontoen min

[ctx: WP Critical CSS compatibility]
en: Load CSS asynchronously is currently handled by the %1$s plugin. If you want to use WP Rocket’s load CSS asynchronously option, disable the %1$s plugin.
nb_NO: Last inn CSS asynkront håndteres for øyeblikket av %1$s-pluginen. Hvis du vil bruke WP Rocket sitt last CSS asynkront-alternativ, deaktiver %1$s-pluginen.

en: WP Rocket Expired Cache Interval
nb_NO: WP Rocket utløpt cache-intervall

en: WP Rocket Footer JS is not an official add-on. It prevents some options in WP Rocket from working correctly. Please deactivate it if you have problems.
nb_NO: WP Rocket Footer JS er ikke et offisielt tillegg. Det hindrer noen alternativer i WP Rocket fra å fungere korrekt. Deaktiver det hvis du har problemer.

en: WP Rocket Options
nb_NO: WP Rocket-alternativer

en: WP Rocket Preload pending jobs
nb_NO: WP Rocket Forhåndsinnlasting ventende jobber

en: WP Rocket Preload revert stuck failed jobs
nb_NO: WP Rocket Forhåndsinnlasting tilbakestill fastlåste, mislykkede jobber

en: WP Rocket Settings
nb_NO: WP Rocket-innstillinger

en: WP Rocket clear failed jobs
nb_NO: WP Rocket-rydding av mislykkede jobber

en: WP Rocket integration: the CDN option is %1$sautomatically configured%2$s in our plugin
nb_NO: WP Rocket-integrasjon: CDN-alternativet er %1$sautomatisk konfigurert%2$s i pluginen vår

en: WP Rocket is now activated and already working for you.
nb_NO: WP Rocket er nå aktivert og fungerer allerede for deg.

en: WP Rocket is the easiest way to make your WordPress website faster and boost your Google PageSpeed score. Get more traffic, better engagement, and higher conversions effortlessly.
nb_NO: WP Rocket er den enkleste måten å gjøre WordPress-nettsiden din raskere og øke Google PageSpeed-poengsummen din. Få mer trafikk, bedre engasjement og høyere konverteringer uten problemer.

en: WP Rocket license type
nb_NO: WP Rocket-lisenstype

en: WP Rocket now collects these metrics from your website:
nb_NO: WP Rocket samler nå inn disse målingene fra nettsiden din:

en: WP Rocket process on submit jobs
nb_NO: WP Rocket-prosess for innsending av jobber

en: WP Rocket process pending jobs
nb_NO: WP Rocket-prosess for ventende jobber

en: WP Rocket was not able to automatically validate your license.
nb_NO: WP Rocket var ikke i stand til å validere lisensen din automatisk.

en: WP Rocket will create separate cache files to serve your WebP images.
nb_NO: WP Rocket vil lage separate cache-filer for å betjene WebP-bildene dine.

en: WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
nb_NO: WP Rocket vil aldri overføre noen domenenavn eller e-postadresser (bortsett fra for lisensvalidering), IP-adresser eller tredjeparts API-nøkler.

en: WP Rocket:
nb_NO: WP Rocket

en: WP_CACHE is not set
nb_NO: WP_CACHE er ikke satt

en: WP_CACHE is set to false
nb_NO: WP_CACHE er satt til false

en: WP_CACHE is set to true
nb_NO: WP_CACHE er satt til true

en: WP_CACHE value
nb_NO: WP_CACHE verdi

en: Watch the video
nb_NO: Se videoen

en: We also enable options that provide immediate benefits to your website.
nb_NO: Vi aktiverer også alternativer som gir umiddelbare fordeler for nettsiden din.

en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
nb_NO: Vi oppdaget automatisk sitemap generert av %s-pluginen. Du kan merke av for å forhåndslaste det.

en: We could not fetch the current price because RocketCDN API returned an unexpected error code.
nb_NO: Vi kunne ikke hente gjeldende pris fordi RocketCDN API returnerte en uventet feilkode.

en: We couldn't generate the used CSS because you're using a nulled version of WP Rocket. You need an active license to use the Remove Unused CSS feature and further improve your website's performance.
nb_NO: Vi kunne ikke generere den brukte CSS-en fordi du bruker en utløpt versjon av WP Rocket. Du trenger en aktiv lisens for å bruke funksjonen Fjern ubrukt CSS og forbedre nettsidens ytelse ytterligere.

en: We highly recommend the %1$supdated Remove Unused CSS%2$s for a better CSS optimization. Load CSS Asynchronously is always available as a back-up.
nb_NO: Vi anbefaler på det sterkeste den %1$soppdaterte Fjern ubrukt CSS%2$s for en bedre CSS-optimalisering. Last inn CSS asynkront er alltid tilgjengelig som en backup.

en: We suggest enabling %1$sPreload%2$s for the fastest results.
nb_NO: Vi foreslår at du aktiverer %1$sForhåndsinnlasting%2$s for de raskeste resultatene.

en: We've updated your RocketCDN CNAME from %1$s to %2$s.
nb_NO: Vi har oppdatert RocketCDN CNAME fra %1$s til %2$s.

en: WebP Compatibility
nb_NO: WebP-kompatibilitet

en: WebP cache is disabled by filter.
nb_NO: WebP-cache er deaktivert av filter.

en: Websites
nb_NO: Nettsider

en: Weekly
nb_NO: Ukentlig

en: What WP Rocket Does For You By Default
nb_NO: Hva WP Rocket gjør for deg som standard

en: What info will we collect?
nb_NO: Hvilken informasjon vil vi samle inn?

en: When using the Delay JavaScript feature, you might notice that some elements in the viewport take time to appear.
nb_NO: Når du bruker Delay JavaScript-funksjonen, vil du kanskje legge merke til at noen elementer i visningsområdet tar tid før de vises.

en: When you enable preloading WP Rocket will automatically detect your sitemaps and save all URLs to the database. The plugin will make sure that your cache is always preloaded.
nb_NO: Når du aktiverer forhåndsinnlasting, vil WP Rocket automatisk oppdage dine sitemaps og lagre alle nettadresser i databasen. Pluginen vil sørge for at cachen din alltid er forhåndslastet.

en: Which WP Rocket settings are active
nb_NO: Hvilke WP Rocket-innstillinger som er aktive

en: WordPress %1$s. To use this WP Rocket version, please upgrade WordPress to version %1$s or higher.
nb_NO: WordPress %1$s. For å bruke denne WP Rocket-versjonen, må du oppgradere WordPress til versjon %1$s eller høyere.

en: WordPress version number:
nb_NO: WordPress versjonsnummer:

en: Would you allow WP Rocket to collect non-sensitive diagnostic data from this website?
nb_NO: Vil du tillate at WP Rocket samler inn ikke-sensitive diagnostiske data fra denne nettsiden?

en: Yes, allow
nb_NO: Ja, tillat

en: Yes, apply "%1$sSafe Mode%2$s"
nb_NO: Ja, bruk "%1$sSikkerhetsmodus%2$s"

en: You are using %1$s to convert images to WebP. If you want WP Rocket to serve them for you, activate this option. %2$sMore info%3$s | You are using %1$s to convert images to WebP. If you want WP Rocket to serve them for you, activate this option. %2$sMore info%3$s
nb_NO[0]: Du bruker %1$s til å konvertere bilder til WebP. Hvis du vil at WP Rocket skal betjene dem for deg, aktiver dette alternativet. %2$sMer info%3$s
nb_NO[1]: Du bruker %1$s til å konvertere bilder til WebP. Hvis du vil at WP Rocket skal betjene dem for deg, aktiver dette alternativet. %2$sMer info%3$s

en: You are using %1$s to convert images to WebP. WP Rocket will create separate cache files to serve your WebP images. %2$sMore info%3$s | You are using %1$s to convert images to WebP. WP Rocket will create separate cache files to serve your WebP images. %2$sMore info%3$s
nb_NO[0]: Du bruker %1$s til å konvertere bilder til WebP. WP Rocket vil lage separate cache-filer for å betjene WebP-bildene dine. %2$sMer info%3$s
nb_NO[1]: Du bruker %1$s til å konvertere bilder til WebP. WP Rocket vil lage separate cache-filer for å betjene WebP-bildene dine. %2$sMer info%3$s

en: You are using %1$s to serve WebP images so you do not need to enable this option. %2$sMore info%3$s %4$s If you prefer to have WP Rocket serve WebP for you instead, please disable WebP display in %1$s. | You are using %1$s to serve WebP images so you do not need to enable this option. %2$sMore info%3$s %4$s If you prefer to have WP Rocket serve WebP for you instead, please disable WebP display in %1$s.
nb_NO[0]: Du bruker %1$s til å vise WebP-bilder, så du trenger ikke å aktivere dette alternativet. %2$sMer info%3$s %4$s Hvis du foretrekker å ha WP Rocket server WebP for deg i stedet, vennligst deaktiver WebP-visning i %1$s.
nb_NO[1]: Du bruker %1$s til å vise WebP-bilder, så du trenger ikke å aktivere dette alternativet. %2$sMer info%3$s %4$s Hvis du foretrekker at WP Rocket viser WebP for deg i stedet, vennligst deaktiver WebP-visning i %1$s.

en: You can no longer use the Remove Unused CSS or Load CSS asynchronously options.
nb_NO: Du kan ikke lenger bruke alternativene Fjern ubrukt CSS eller Last inn CSS asynkront.

en: You can rollback to the previous major version here.%sThen send us a support request.
nb_NO: Du kan gå tilbake til forrige hovedversjon her.%sSend oss deretter en supportforespørsel.

en: You can use WP Rocket on more websites by upgrading your license (you will only pay the price difference between your current and new licenses).
nb_NO: Du kan bruke WP Rocket på flere nettsider ved å oppgradere lisensen din (du betaler kun prisforskjellen mellom dine nåværende og nye lisenser).

en: You can use WP Rocket on more websites by upgrading your license. To upgrade, simply pay the %1$sprice difference%2$s between your current and new licenses, as shown below.
nb_NO: Du kan bruke WP Rocket på flere nettsider ved å oppgradere lisensen din. For å oppgradere betaler du ganske enkelt %1$sprisforskjellen%2$s mellom dine nåværende og nye lisenser, som vist nedenfor.

en: You have added as many sites as your current license allows.
nb_NO: Du har lagt til så mange nettsider som din nåværende lisens tillater.

en: You have not activated logged-in user cache.
nb_NO: Du har ikke aktivert cache for innloggede brukere.

en: You need a valid license to continue using this feature. %1$sRenew now%2$s before losing access.
nb_NO: Du trenger en gyldig lisens for å fortsette å bruke denne funksjonen. %1$sForny nå%2$s før du mister tilgangen.

en: You need an %1$sactive license to continue optimizing your CSS delivery%2$s.
nb_NO: Du trenger en %1$saktiv lisens for å fortsette å optimalisere CSS delivery%2$s.

en: You need an %1$sactive license%2$s to keep optimizing your CSS delivery, which addresses a PageSpeed Insights recommendation and improves your page performance.
nb_NO: Du trenger en %1$saktiv lisens%2$s for å fortsette å optimalisere CSS delivery, som adresserer en PageSpeed Insights-anbefaling og forbedrer sideytelsen din.

en: You need an active license to enable this option. %1$sMore info%2$s.
nb_NO: Du trenger en aktiv lisens for å aktivere dette alternativet. %1$sMer info%2$s.

en: You need an active license to enable this option. %1$sRenew now%2$s.
nb_NO: Du trenger en aktiv lisens for å aktivere dette alternativet. %1$sForny nå%2$s.

en: You need an active license to get the latest version of the lists from our server.
nb_NO: Du trenger en aktiv lisens for å få den nyeste versjonen av listene fra serveren vår.

en: You should either disable Cloudflare APO or check with the theme/plugin requiring the use of “Dynamic Cookies Cache” developers for an alternative way to be page-cache friendly. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Du bør enten deaktivere Cloudflare APO eller sjekke med temaet/pluginet som krever bruk av "Dynamic Cookies Cache"-utviklere for en alternativ måte å være sidebuffervennlig på. %1$sMer info%2$s

en: You will soon lose access to some features.
nb_NO: Du vil snart miste tilgangen til enkelte funksjoner.

en: Your %1$sWP Rocket license is about to expire%2$s: you will soon lose access to product updates and support.
nb_NO: Din %1$sWP Rocket-lisens er i ferd med å utløpe%2$s: du vil snart miste tilgangen til produktoppdateringer og support.

en: Your Cloudflare credentials are invalid!
nb_NO: Cloudflare-legitimasjonen din er ugyldig!

en: Your Cloudflare credentials are valid.
nb_NO: Cloudflare-legitimasjonen din er gyldig.

en: Your Divi template was updated. Clear the Used CSS if the layout, design or CSS styles were changed.
nb_NO: Divi-malen din ble oppdatert. Fjern merket for Brukt CSS hvis oppsett-, design- eller CSS-stilene ble endret.

en: Your RocketCDN subscription is currently active.
nb_NO: RocketCDN-abonnementet ditt er for øyeblikket aktivt.

en: Your WP Rocket license is expired!
nb_NO: WP Rocket-lisensen din er utløpt!

en: Your installation seems to be missing core Kinsta files managing Cache clearing, which will prevent your Kinsta installation and WP Rocket from working correctly. Please get in touch with Kinsta support through your %1$sMyKinsta%2$s account to resolve this issue.
nb_NO: Installasjonen din ser ut til å mangle kjernefiler fra Kinsta som håndterer rydding i Cache, noe som hindrer at Kinsta-installasjonen din og WP Rocket fungerer riktig. Vennligst kontakt Kinsta-support via din %1$sMyKinsta%2$s-konto for å løse dette problemet.

en: Your license is not valid.
nb_NO: Lisensen din er ikke gyldig.

en: Your site is hosted on %s, we have enabled Varnish auto-purge for compatibility.
nb_NO: Nettsiden din er hostet på %s, og vi har aktivert Varnish auto-purge for kompatibilitet.

en: Your site is now using mobile-specific critical path CSS. %1$sMore info%2$s
nb_NO: Nettsiden din bruker nå mobilspesifikk critical path CSS. %1$sMer info%2$s

en: Your site is using the official Cloudflare plugin. We have enabled Cloudflare auto-purge for compatibility. If you have APO activated, it is also compatible.
nb_NO: Nettsiden din bruker den offisielle Cloudflare-pluginen. Vi har aktivert Cloudflare auto-purge for kompatibilitet. Hvis du har APO aktivert, er det også kompatibelt.

en: Your website could be much faster if it could take advantage of our %1$snew features and enhancements%2$s. 🚀
nb_NO: Nettsiden din kunne vært mye raskere hvis den kunne dra nytte av våre %1$snye funksjoner og forbedringer%2$s. 🚀

en: Your website currently uses the same Critical Path CSS for both desktop and mobile.
nb_NO: Nettsiden din bruker for øyeblikket samme Critical Path CSS for både desktop og mobil.

en: Your website should be loading faster now!
nb_NO: Nettsiden din bør laste raskere nå!

en: and export WP Rocket settings %1$s(Recommended as current settings will be deleted)%2$s
nb_NO: og eksporter WP Rocket-innstillinger %1$s(Anbefales, da nåværende innstillinger vil bli slettet)%2$s

[ctx: button text]
en: Download settings
nb_NO: Last ned innstillinger

en: contact support
nb_NO: kontakt support

en: days
nb_NO: dager

en: hours
nb_NO: timer

en: minutes
nb_NO: minutter

en: monthly
nb_NO: månedlig

[ctx: noun]
en: Preload
nb_NO: Forhåndslast

en: or
nb_NO: eller

[ctx: plugin name]
en: Easy Digital Downloads
nb_NO: Enkle digitale nedlastinger

en: reserved for
nb_NO: reservert for

[ctx: screen-reader-text]
en: Note:
nb_NO: Merk:

[ctx: screen-reader-text]
en: Performance tip:
nb_NO: Tips om ytelse:

[ctx: screen-reader-text]
en: Third-party feature detected:
nb_NO: Tredjepartsfunksjon oppdaget:

[ctx: screen-reader-text]
en: Warning:
nb_NO: Advarsel:

en: seconds
nb_NO: sekunder

en: version %s
nb_NO: versjon %s

en: weekly
nb_NO: ukentlig

en: with
nb_NO: med
